Mezinárodní projekty v Gymnáziu Botičská

Gymnázium Botičská je v současné době zapojeno do pěti mezinárodních výměnných akcí, jejichž tradice na naší škole trvá již několik let.

Od roku 2012 jsme zapojeni do projektu GAIA, který rozvíjejí mezinárodní spolupráci mezi studenty ze Státu Izrael a České republiky, a je zaměřen na ornitologii a ochranu životního prostředí.

V letech 2013–2015 jsme byli zapojeni do programu Comenius, v jehož návaznosti pokračujeme do současnosti spoluprací v programu Erasmus+. Se středními školami ze španělského Gijónu, belgického Merchtemu a francouzského Ersteinu organizujeme krátkodobé výměnné pobyty s ubytováním studentů v hostitelských rodinách i další meziprojektové společné aktivity na daná témata jednotlivých projektů.

Dále probíhají pravidelné roční výměnné pobyty se studenty z německé Bochumi, italského Bergama a francouzského Brestu.

V neposlední řadě organizujeme poznávací i vzdělávací zahraniční zájezdy. V září 2019 jsme uskutečnili poznávací zájezd do Pobaltí a Petrohradu a v březnu 2020 byl uskutečněn poznávací zájezd do Walesu. Ve školním roce 2019 byli studenti našeho gymnázia také na poznávacím zájezdu ve Velké Británii.

angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout