Školní časopis B-komplex

B-komplex dnešních dnů

Po dlouholeté péči prof. Dany Novákové o školní časopis převzala na podzim roku 2022 patronaci nad B-komplexem prof. Pavla Steinerová. B-komplex je ale především studentský časopis, tedy téměř vše je v režii studentů.

Z podnětu tehdejšího šéfredaktora Davida Tichého jsme hned s novým školním rokem rozjeli nábor nových členů redakce a propagaci časopisu ve škole. A opravdu se čerstvé síly brzy objevily: „psavci“ – autoři povídek, básniček, zamyšlení, líčení třeba toulek po Praze; „novináři“ – zpravodajci o životě školy, autoři reportáží, anket mezi studenty, rozhovorů, recenzí koncertů, divadelních představení, počítačových her…; korektoři – to jsou ti, kteří mají pravopis v malíčku a bystré oko k tomu; ilustrátoři, fotografové a grafik, který si dobře rozumí s PC a se zalamováním textu. Abychom si otevřeli další obzory, vyrazili jsme také do profesionální redakce tištěného média, kde jsme měli možnost konzultovat jak úroveň textů, tak i grafické nápady a výslednou podobu našeho časopisu.

V současné době pod vedením šéfredaktorky Adély Němcové z 3.A připravujeme ročně 4 čísla B-komplexu, a to podzimní, vánoční, velikonočně-jarní a letní na prázdniny. Ve školním roce 2023/2024 vyjdou čísla 85–88. Postupně na tuto stránku umístíme čísla posledních 2 let ve formátu PDF.

Pokud jste studenty našeho gymnázia a chtěli byste mezi nás někdy přijít, už asi víte, že se občasně scházíme o velké přestávce ve sklepních prostorách, o čemž předem informujeme. Pokud jste, vážení a milí čtenáři, zvenčí, můžete si náš časopis prohlédnout na některém Dni otevřených dveří, na našem stánku na Schole Pragensis či na dalších akcích školy. Přejeme Vám hezké počtení!

Všichni kolem B-komplexu

Vzorky obálek B-komplexu

Chcete-li si počíst o historii B-komplexu, můžete tak učinit zde.

Časopisy jsou uloženy ve formátu PDF. Jsou ke stažení pod článkem.

64
60
61-vanoce
62
63-vanoce
57-vlozka
58
59
56
57
55-zahradni-special
50
51
52
53
54
46
47
48
49
37
42
43
44
45
03
06
08
34
35
36
01
02
Čeština

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout