Přednášková noc

Vítejte na stránkách PraNOCi

Máte už po krk běžných přednášek? Unavují Vás fakta, která jsou podávána suše, bez humoru a polopaticky? V tom případě je nám ctí Vám představit PraNOC. Jedná se o studentskou akci, pořádanou každoročně studenty Gymnázia Botičská. Ač je PraNOC studentskou akcí, zajisté na ní lze nabýt mnoho zajímavých a nevšedních znalostí podaných zábavnou a neobvyklou formou. A kdo že přednáší? Netřeba se bát, každou přednášku vede erudovaný profesionál, mnohdy jsou to bývalí studenti našeho gymnázia, jindy jen náhodní známí z jiných odborných institucí ale především jsme to my. Drtivou většinu přednášek vedou studenti rozličných středních škol. Každý, kdo má něco zajímavého, co stojí za sdělení širším studentským kruhům, má příležitost přednášet na naší akci.

Ale abyste si nemysleli, že to je jen tak nějaká legrácka! Prvočíselná rada poctivě vybírá z nejlepších přednášek. Na zahájení každé akce vystupuje externí host, jenž vede první přednášku. Tato přednáška obvykle zahraje na vážnou strunu, a ne zřídkakdy jsou poměrně do hloubky probrána témata, kterými se současná věda zabývá. Ve stejném duchu se pak vede i první blok, který je zpravidla složen z populárně-naučných přednášek lidí, kteří mají co předat.

A co dál?

Přeci jen nebudeme celou noc poslouchat přednášky, kdo by to totiž celou dobu vydržel? Ve škole je možné po předchozí registraci i přenocovat a strávit nezapomenutelný večer s lidmi, jež jsou přiměřeně potrhlí, podezřele inteligentní, ale hlavně opravdu zábavní.

Zaujala Vás tahle akce? Udělejte nám orgům službu a šiřte o ní zvěsti i dál. Moc rádi Vás uvidíme na další z našich nevšedních akcí.

Odkaz na náš aktuální web.

Jiří Ševčík

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout