ICPS

Informační centrum přírodovědných soutěží (ICPS) podporuje přípravy olympioniků z biologie a chemie a organizuje přednášky a laboratorní kurzy.

Informační centrum přírodovědných soutěží

Centrum má dvě hlavní úlohy

Prvním je podpora samostatné přípravy olympioniků z biologie a chemie a soutěžících v Ekologické olympiádě, Botanické soutěži a soutěži Mladý zahrádkář

V učebně 52 vznikla biologicko-chemická knihovna, přístupná studentům základních a středních škol celé Prahy. Do knihovny se přesunuly všechny svazky ze školní studentské knihovny a byly přikoupeny desítky českých i anglických odborných publikací. Více na odkazu Bi-Ch knihovna.

Druhým je organizace přednášek a laboratorních kurzů, které naše gymnázium pořádá ve spolupráci se Stanicí přírodovědců DDM v Drtinově ulici v Praze 5. Před krajskými koly zmíněných soutěží budou tříhodinové bloky přednášek, určených nejen postupujícím do krajského kola, ale všem zájemcům o biologii a chemii. Přednášky jsou bezplatné a všichni jsou srdečně zváni. Je možné se zúčastnit jen vybraných přednášek tříhodinového bloku.

Aktuálně chystané i minulé přednášky najdete v rubrice Přednášky (nejen) pro olympioniky. Nově jsou pro studenty a žáky pražských základních škol pořádané exkurze do přírody Prahy a okolí, které slouží jako příprava na praktické poznávání přírodnin v rámci Biologické olympiády. Termíny najdete mezi pořádanými přednáškami.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout