Výtvarná výchova

Výtvarná výchova

„Cílem umění je dělat člověka šťastným.“ (Michelangelo Buonarroti)

V prvním a druhém ročníku mají studenti možnost zvolit si v rámci estetické výchovy výtvarnou nebo hudební výchovu.

Výtvarná výchova se zaměřuje na rozvoj výtvarného cítění, myšlení a přesahy estetična do každodenního života. Studenti si osvojují práci s různými výtvarnými technikami (kresba, malba, akvarel, grafika, modelování…). Praktická část je doplněna o základy dějin umění, které jsou probírány od počátků až po současné umělecké trendy 20. a 21. století. Kromě práce v ateliéru je výuka doplněna o návštěvy aktuálních výstav a akce v plenéru. Na naší škole má také mnohaletou tradici předvánoční soutěžní výstava studentských fotografií. V průběhu dvou posledních let pořádali studenti spolu s vyučujícími výstavu vybraných prací v ateliéru naší školy.

V letošním školním roce například navštívili studenti 2. ročníku 100. jubilejní výstavu pražského Rudolfína, kde se mohli studenti inspirovat pracemi Krištofa Kintery. Studenti také mohou navštěvovat nově vybavenou keramickou dílnu

Hodinová dotace

Týdenní hodinová dotace1. ročník2. ročník3. ročník 4. ročník

Výtvarná výchova

2

2

Dějiny umění – volitelný předmět

1

 

Ukázky studentských prací

Další úspěchy studentů

starší úspěchy studentů

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout