telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Další DOD bude 20. 1. od 15.00 do 18.00. Těšíme se... více
Gymnázium Botičská zahájilo 30. 9. čtyři kurzy pro... více
cz en de fr ru

Úspěch studentů ve školním roce 2015/2016

AkceUmístění
Mezinárodní biologická olympiáda ve Vietnamu K. Kubíková (3.C) – stříbrné pásmo (45. místo)
Robotický den Studenti ze 3.B: J. Poklop a J. Filek vybojovali 5. místo v celostátní robotické soutěži http://www.robotickyden.cz/
Středoškolská odborná činnost – národní kolo, obor Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství 4. místo M. Bostlová (3.B) Odolnost obalů a obalové techniky vůči pronikání skladištních škůdců do balených potravin
Středoškolská odborná činnost – národní kolo, obor Ochrana životního prostředí 2. místo J. Beránek (3.C) Izolace mikroorganismů biodegradujících diklofenak
Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) – národní kolo 3. místo družstvo K. Kubíková (3.C), Z. Barancová (3.B) a Š. Kronus (4.B)
Pohár vědy 15. místo Sněhulačky z 2.B (L. Mrázková, L. Procházková a M. Benešová) z celkových 42. Více na webu poháru.
Česká lingvistická olympiáda – krajské kolo Postup do národního kola K. Kubíková (3.C)
postup do celopražského kola K. Kubíková a J. Beránek (3.C)
Středoškolská odborná činnost – krajské kolo, obor Pedagogika, psychologie a sociologie 2. místo S. Schwarzová (4.A) Terapie hadem
7. místo K. Jedličková (4.A) Psychoterapie pomocí koní
Středoškolská odborná činnost – krajské kolo, obor Ochrana životního prostředí 1. místo J. Beránek (3.C) Izolace mikroorganismů biodegradujících diklofenak
Středoškolská odborná činnost –krajské kolo, obor Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství 1. místo M. Bostlová (3.B) Odolnost obalů a obalové techniky vůči pronikání skladištních škůdců do balených potravin
2. místo J. Vinšová (3.B) Genetika kvalitativních znaků králíků
Středoškolská odborná činnost – krajské kolo, obor Biologie 4. místo S. Klíčník (3.C) Konstrukce a screening metagenomické knihovny půd zasažených xenobiotiky
Pražský globus – krajské kolo 33. místo D. Čermák (2.B)
Zeměpisná olympiáda – krajské kolo 17. místo D. Čermák (2.B)
Fyzikální olympiáda

Z domácího kola postoupilo do krajského 12 studentů z celkových 16.
V krajském kole v kategorii D bylo 5 úspěšných řešitelů z celkového počtu 61:
24. místo A. Strnad (1.C)
26. místo V. Řezáč (1.B)
33. místo D. Šebek (1.B)
35. místo L. Čečáková (1.B)
36. místo O. Daněk (1.B)
Více na webu olympiády.

Biologická olympiáda kategorie A – celostátní kolo 7. místo K. Kubíková (3.C), postup do výběrového soustředění, v kterém se vyberou 4 účastníci pro účast na Mezinárodní biologické olympiádě ve Vietnamu; 25. místo Š. Kronus (4.B)
Chemická olympiáda kategorie B – krajské kolo 7. místo J. Beránek (3.C), 11. místo O. Daněk (1.B)
Biologická olympiáda kategorie B – krajské kolo 9. místo T. Ryšan (2.C)
11. místo A. Poštulková (1.B) – oba úspěšní řešitelé
19. místo V. Míšek (2.C)
20. místo J. Kapr (2.A)
Astronomická olympiáda – krajské kolo Úspěšní řešitelé: 
7. místo S. Rosecká (4.C), kategorie AB
13. místo J. Rakovič (2.C), kategorie CD
15.–17. místo H. Poledníčková a M. Vaňáková (obě 1.B)
18.–19. místo A. Šťastná (2.B)
20. místo M. Dvořáková (1.B)
21.–22. místo V. Řezáč (1.B)
25. místo A. Rakovič (2.C)
29.–30. místo O. Daněk a J. Třešňák (oba 1.B)
Olympiáda v českém jazyce - krajské kolo 19. místo M. Vaňáková
Chemická olympiáda kategorie C – krajské kolo 5. místo O. Daněk (1.B)
10. místo J. Jonáš (2.C), oba zároveň úspěšní řešitelé
Dějepisná soutěž studentů gymnázií – krajské kolo 13. místo družstvo M. Oliva (3.B), J. Šulc (3.B) a M. Bělous (3.C)
Biologická olympiáda, kategorie A – krajské kolo 1. místo a postup do celostátního kola K. Kubíková (3.C)
2. místo a postup do celostátního kola Š. Kronus (4.B)
14. místo J. Beránek (3.C)
Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce 2. místo J. Beránek (3.C) kategorie SŠ II
3. místo J. Josefus (1.C) kategorie SŠ I
Krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce 6. místo J. Hirschler (1.C)
Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) – krajské kolo 1. místo a postup do národního kola K. Kubíková (3.C), Z. Barancová (3.B) a Š. Kronus (4.B)
Soutěž v angličtině – obvodní kolo 3. místo P. Murtingerová (2.A)
Soutěž v němčině – obvodní kolo  1. místo a postup do krajskho kola V. Shchevaev (2.B)
2. místo J. Šulc (3.B)
4. místo M. Jasenovský (1.C)
Robotiáda, kategoeie střední školy, Brno 14. místo v soutěži Čára družstvo Medvídci (K. Klimeš, A. Harmanec a J. Beck 4.C)
9. místo v soutěži Medvěd Botičská tým B (Š. Ebrle 3.A, J. Poklop 3.B a J. Filek 3.B). Podrobnosti na www.robotiada.cz.
Mezinárodní soutěž Fyzikální online – kategorie středoškoláci C 32. místo Carbon Squad (Uhlík, Minařík, Daněk, Soukup, Řezáč 1.B); 39. S. Svobodová a A. Poštulková; 47. místo Dream Team (Handlovičová, Gayová, Coufal, Kozuň, Praaská 1.D).
48. místo Maniaci (Slámová, Klouda, Kovařík, Chochola, Koubek 1.D)
54. místo Bezmozci (Nechvátal, Kočárek, Al Oukla, Protivová, Šec 1.D)
Soutěřilo 75 skupin, podrobnosti na online.fyziklani.cz/cs/stats.
Školní ajťák Online soutěž pro studenty z oblasti IT (ve skloních kolech soutěžilo 112 středních škol z České republiky; z našeho gymnázia se účastnilo 9 studentů – nejlepšího výsledku dosáhl J. Urban (3.C), který umístil se na 489. místě a probojoval se tak mezi zveřejněných nejlepších 500. Výsledky jsou na www.grunex.com/t/bsa2015-vysledky.
Robosoutěž Na ČVUT-FEL školu reprezentovala dvě družstva: Medvídci (K. Klimeš, A. Harmanec a J. Beck – 4.C) a Botičská tým B (Š. Ebrle 3.A, J. Poklop 3.B a J. Urban 3.C). Družstvo třetího ročníku postoupilo až do playoff, kde podlehli soupeřům. Výsledky na www.robosoutez.cz.
Olympiáda v češtině – obvodní kolo 2. místo a postup do krajského kola M. Vaňáková (1.B) 
Chemická olympiáda kategorie A – krajské kolo 8. místo Z. Bednářová (4.C)
12. místo Š. Bouzková (4.B)
13. místo P. Tuna (4.B)
Ekologická olympiáda – krajské kolo 2. místo Š. Kronus (4.B), K. Kubíková (3.C), Z. Barancová (3.B) náhradníci pro postup do národního kola
10. místo P. Louda (3.B), S. Laubeová (3.B), Š. Dlesk (3.B)
Botanická soutěž – krajské kolo 2. místo T. Ryšan (2.C)
7. místo V. Míšek (2.C)
8. místo T. Šmehýlová (2.B)
9. místo Kapr (2.A)
24 hodin s FF UK 2015 Š. Truhlařík (4.A) byl na základě motivačního dopisu přijat na stáže pořádané v rámci akce 24 hodin s Filosofickou fakultou UK.

Celkem 0 komentářů Komentovat