Biologie = Botičská

V pátek 22. března se konalo krajské kolo Biologické olympiády nejvyšší kategorie A. Na letošní téma „Host do domu, hůl do ruky“ svedla čtyřicítka nejlepších biologů z pražských středních škol souboj v praktických úlohách na téma PCR, disperze organismů a vodní paraziti. Test všeobecných znalostí a poznávačka organismů soutěž každoročně doplňují. Z každého kraje postupují do celostátního kola, které letos bude koncem dubna v Olomouci, dva nejlepší, a pak z celé republiky 8 dalších soutěžících s nejlepším bodovým ziskem. Sice nemáme postup jistý, ale Matouš Kejval (4.B) ze 4. místa a Amálie Rumpíková (3.C) z 5. místa mají díky vysokému bodovému zisku velkou naději. Skvěle se také umístila Tereza Rožánková (4.C), která skončila na 7. místě.

Moc všem gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a budeme držet palce, ať výběr účastníků celostátu pojme co nejvíc našich želízek.

Biologie, 23. 3. 2024

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout