Zájezdy a mezinárodní projekty

Zájezd do Velké Británie

Poznávací a vzdělávací zahraniční zájezdy — většinou jednou za dva roky pořádáme autobusové poznávací zájezdy s výukou do Velké Británie. Součástí zájezdu je ubytování v anglických rodinách, několik hodin výuky angličtiny na místních školách pod vedením rodilých učitelů angličtiny a výlety po okolí.

Ve školním roce 2007/2008 jsme pořádali zájezd do Skotska, 2009/2010 se skupina našich studentů zúčastnila zájezdu do jižní Anglie (Worthing). Ve školním roce 2011/2012 jsme pobyli týden ve skotském Edinburghu. Ve školním roce 2013/2014 proběhl zájezd do západní Anglie, konkrétně do Ilfracombe, Devon. Ve školním roce 2018/2019 se poprvé uskutečnil čistě poznávací zájezd do Londýna a okolí.

Mezinárodní projekty/zájezdy

Díky zapojení našeho gymnázia do mezinárodních výměnných programů mají studenti více příležitostí, jak rozvíjet své komunikační dovednosti, především v anglickém jazyce, ale i poznat své vrstevníky z různých evropských zemí.

  • Od roku 2017 se aktivně účastníme programu Erasmus+ za finančního přispění grantu EU. Ve dvouletých projektech organizujeme výměnné pobyty se školami ze Španělska, Belgie a Francie.
  • Další možnosti rozvíjení jazykových schopností studentům umožňuje spolupráce v rámci každoročního výměnného česko-izraelského projektu GAIA zaměřeného na ornitologii a ochranu životního prostředí.
  • Jsme zapojeni také do výměnného pobytu s italským Bergamem (jednou za dva roky), kde se studenti seznamují s kulturami dalších zemí, pracují na projektech a následně hostí a provádí italskou skupinu v ČR.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout