Zájezdy a mezinárodní projekty

Zájezd do Velké Británie

Poznávací a vzdělávací zahraniční zájezdy — většinou jednou za dva roky jsme pořádali autobusové poznávací zájezdy s výukou do Velké Británie. Součástí zájezdu je ubytování v anglických rodinách, několik hodin výuky angličtiny na místních školách pod vedením rodilých učitelů angličtiny a výlety po okolí.

Ve školním roce 2007/2008 jsme pořádali zájezd do Skotska, 2009/2010 se skupina našich studentů zúčastnila zájezdu do jižní Anglie (Worthing). Ve školním roce 2011/2012 jsme pobyli týden ve skotském Edinburghu. Ve školním roce 2013/2014 proběhl zájezd do západní Anglie, konkrétně do Ilfracombe, Devon.

Ve školním roce 2018/2019 se poprvé uskutečnil čistě poznávací zájezd do Londýna a okolí.

Mezinárodní projekty/zájezdy

Díky zapojení našeho gymnázia do mezinárodních výměnných programů mají studenti více příležitostí, jak rozvíjet své komunikační dovednosti, především v anglickém jazyce, ale i poznat své vrstevníky z různých evropských zemí.

  • Od roku 2017 se aktivně účastníme programu Erasmus+ za finančního přispění grantu EU. Ve dvouletých projektech se organizují výměnné pobyty se školami ze Španělska, Belgie a Francie.
  • Další možnosti rozvíjení jazykových schopností studentům umožňuje spolupráce v rámci každoročního výměnného česko-izraelského projektu GAIA zaměřeného na ornitologii a ochranu životního prostředí.
  • Jsme zapojeni také do výměnného pobytu s italským Bergamem (jednou za dva roky), kde se studenti seznamují s kulturami dalších zemí, pracují na projektech a následně hostí a provádí italskou skupinu v ČR.
London, while staying in Worthing
Ilfracombe group
Ilfracombe, England
Scotland, close to Stirling Castle
Stirling Castle, Scotland
Houses of Parliament, London, England
Old Town Square (with Liceo Mascheroni, Bergamo)
angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout