50 let Gymnázia Botičská

V roce 2007 oslavilo naše gymnázium 50. jubileum. Při této příležitosti proběhly následující akce:

  • Vydání almanachu
  • Slavnostní galavečer 21. března 2007
  • Setkání absolventů a profesorů 16. června 2007
  • Výstava „Perličky z historie i současnosti“

Almanach k 50. výročí gymnázia

Reprezentativní a rozsáhlý almanach jsme vydali v lednu 2007. Najdete v něm zajímavé vzpomínky a veselé historky absolventů i učitelů, perličky z výuky, přehledy, informace o výuce předmětů, seznamy absolventů s fotografiemi tříd, povídání o slavných absolventech. V almanachu je shrnuta zajímavá historie nejen naší školy a budovy našeho gymnázia. Almanach také obsahuje mnoho fotografií, velmi si ceníme unikátních snímků budovy naší školy starých 70 let, kdy v budově bylo ministerstvo. Máte-li zájem o almanach, napište na zastupce@gybot.cz.

Grafické zpracování a sazbu provedl náš absolvent MA Tomáš Nedoma, absolvent Fakulty multimediálních komunikací UTG, tisk firma Computer Media, s. r. o.

Jako ochutnávku si můžete prohlédnot následující stránky almanachu.

Galavečer

Slavnostní galavečer byl 21. března v Národním domě na Vinohradech.

Celým večerem provázeli profesoři gymnázia Ladislava Matznerová a Stanislav Luňák, kteří byli hlavními organizátory. Program byl pestrý a dle ohlasů přeplněného Majakovského sálu i velmi zajímavý.

Samozřejmě, že nemohly chybět vzpomínky učitelů na historii našeho gymnázia. Vzpomínku na začátky naší školy a na šedesátá leta přednesli svěže a neuvěřitelně vtipně bývalí kolegové Marie Dvorská a Michal Basch. Leta sedmdesátá a osmdesátá připomněli Milada Rezková a Ivan Šafařík a nedávnou minulost Eva Kotrčová a Evžen Markalous. Kulturní vystoupení obstarali absolventi gymnázia Jiří Nedoma a Adam Skoumal (klavír), Markéta Foukalová (zpěv), Šrámková, Deyl a Klášterka (tanec), Antifona (sborový zpěv), dramatické studio Škorně (ukázky muzikálů) a Divertimento chor (pěvecký soubor gymnázia).

Hlavním námětem galavečeru ale bylo předání cen „Botičský tukan“ v jednotlivých kategoriích pro bývalé absolventy. Nominované a oceněné najdete v sekci Galavečer – nominace a vítězové. Ceny výhercům předávali úspěšní absolventi gymnázia, jako např. Vladimír Zavázal (velvyslanec v Itálii), Tomáš Zima (děkan lékařské fakulty), Miloslav Pavlík (prorektor ČVUT), Ingeborg Žádná (šéfka opery Státní opery), Lubomír Chudoba (prezident lékárnické komory) a Pavel Augusta (spisovatel). Všichni předávající věnovali výhercům hodnotné ceny.

Největší úspěch mělo vystoupení pěveckého sboru učitelů, který zazpíval hity z posledních padesáti let v nastudování naší bývalé kolegyně Jaroslavy Halamové.

Na galavečeru spolupracovalo a pomáhalo s organizací mnoho učitelů, děkujeme jim.

Profesionální záznam z galavečera si můžete objednat mailem na adrese sevcik@gybot.cz.

Setkání absolventů a profesorů

Setkání jsme za přízně absolventů, profesorů i počasí úspěšně absolvovali 16. června 2007 na zahradě gymnázia. Sešlo se okolo tisícovky absolventů a asi padesáti současných a bývalých učitelů. Věichni si mohli prohlédnout budovu, výstavu „Perličky z historie i současnosti“, posadit se ve své třídě do lavice a seznámit se s novinkami ve vybavení školy. Pohodu zajišťovaly kapely, divadelní vystoupení a občerstvení.

Evžen Markalous

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout