Nabídka kroužků pro studenty

I v letošním školním roce nabízí Středisko volného času možnost strávit příjemně mimoškolní čas rozvíjením svých zájmů bezplatně v celé řadě kroužků. Stačí si vybrat a do konce září se přihlásit. Zapsat se můžete na nástěnce SVČ v prvním patře u učebny 38

Kroužky SVČ v roce 2017/2018

Příroda

1. Klub náruživých přírodovědců 1 víkendový den měsíčně P. Šíma

Baví vás výlety do přírody? Rádi se dozvídáte, co kolem vás roste a žije? Hledáte kvalitní program na jeden víkendový den měsíčně? Právě pro Vás je tu KNP – Klub náruživých přírodovědců. Přírodovědné exkurze do blízkého i vzdáleného okolí Prahy, do zoologických a botanických zahrad, různých přírodovědných institucí a zajímavých přírodních stanovišť, to vše pod vedením Petra Šímy, případně odborníků – botaniků, zoologů, geologů a dalších.

2. Chovatelský kroužek středa od 14.30 O. Kouklík

Pro ty, kteří mají rádi zvířata a rádi by se starali o náš školní zookoutek a zároveň se o chovaných zvířatech dozvěděli něco z jejich biologie a pravidel toho, jak je správně chovat. Kroužek pravděpodobně povede náš absolvent, student Přírodovědecké fakulty, případně jiný odborník na chov terarijních zvířat.

3. Badatelská chemie pondělí nebo čtvrtek P. Teplý

Teoreticko-praktický kroužek je určen studentům se zájmem o přírodní vědy, obzvláště chemii. Cílem je vyzkoušet si badatelský přístup ke zvolenému tématu. Některá témata jsou mezioborová, nejčastěji chemie, fyzika, biologie (např. luminiscence, energetické reakce – třaskaviny, dýmovnice aj.). Jsou vítání všichni, kdo si často kladou otázku Proč je to právě tak a ne jinak?

Sport

4. Frisbee: středa od 14.30 F. Fencl

Hráči ligového týmu Prague Devils vás naučí „zkrotit“ létající disk, tj. hru ultimate frisbee.

5. Posilování: středa nebo čtvrtek J. Šafařík

Možnost ve školní posilovně formovat své tělo. 

6. Turistický kroužek S. Špinka

Umění

7. Dramatický kroužek pátek 14.30 J. Farář

Vážní zájemci o divadlo, muzikál atd. se mohou přijít představit na páteční zkoušku.

8. Tvůrčí psaní a čtení pondělí nebo středa, knihovna,  S. Marešová

Čtete zajímavé knížky a chcete se o ně podělit? Zajímal by vás názor druhých na tutéž knihu? Chcete proniknout do spisovatelského umění a porozumět lépe literatuře? Děsí vás odborná literatura? Pojďme společně objevovat taje a krásu psaného slova v dobrých knihách, ale třeba i ve vlastních textech, a poznávat a zdokonalovat tak i sami sebe. Budeme se učit psát (poezie, próza, publicistika) a pracovat se svým tvůrčím potenciálem.

9. Keramický kroužek čtvrtek od 14.30 V. Říha

Jazykové kroužky

10. Latina čtvrtek 7.10 – 7.55, základy mluvnice, slovní zásoba zaměřená všeobecně, O. Vodenková

Evžen Markalous, 12. 9. 2014

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout