Chovatelský kroužek

Chovatelský kroužek je každý čtvrtek od 14.45. Dozvíte se zde spoustu zajímavostí ze života akvarijních a terarijních zvířat, zejména o těch, která můžete potkat na našem gymnáziu. Uslyšíte, jak vypadají, jak a kde žijí, a samozřejmě spoustu praktických rad, jak jim vytvořit ideální podmínky v domácím prostředí, nebo také jak je odchovat.

Druhou část kroužku tvoří samotná péče o náš chovatelský koutek – krmení, čištění a další činnosti, které vedou ke spokojenosti jeho obyvatel.

Podívejte se na webové stránky kroužku.

Novinky září 2015

Leguán zelený

Od příznivce našeho gymnázia jsme dostali krásného leguána zeleného (Iguana iguana) a ve středu 9. byla první schůzka.

 

Novinky červenec – srpen 2015

Veškeré zvířectvo jsme přestěhovali z učebny 39 v prvním patře do učebny 29 v přízemí.

Novinky únor 2014

S koncem pololetí se rozrostlo naše zvířectvo o dvě samičky gekončíka nočního, Eublepharis macularis, nyní u nás můžete vidět tedy 3 gekončíky! Tito tvorové jsou oblíbení mezi chovateli díky svému pestrobarevnému zbarvení, ale také horlivě studováni kvůli absenci pohlavních chromozomů.

Zažili jsme také velké stěhování – terária s hady (hroznýšicí Adélou a užovkou Naděždou) se přesunula k ostatním do učebny 49.

Novinky září říjen 2013

Po roce se opět narodili osmáci degu (Octodon degus), z čehož máme velikou radost, protože se na jaře k naší skupince přidaly nové samičky. Celá skupinka těchto jihoamerických hlodavců se dobře sžila a po tří měsíční době březosti se na konci září narodilo 5 mláďat.

Od bývalé studentky se nám podařilo získat želvu vroubenou (Testudo marginata), asi 5 let starou, takže doufejme, že tu s námi bude ještě dalších 50 let.

V malém krajním teráriu se po krysách akáciových zabydlely 4 nové bodlinatky jihoafrické (Acomys spinosissimus), které patří vůbec k nejmenším zástupcům svého rodu.

Neváhejte a přijďte se k nám podívat!

Informace rád podá Kryštof Lindner, případně Petr Šíma, kabinet chemie. 

Nové stránky chovatelského kroužku s novinkami a zajímavostmi najdete zde.

Evžen Markalous

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout