14. ročník

Informace pro učitele

Chcete-li, aby se i žáci Vaší ZŠ zapojili do soutěže Pražský pramen, pak kontaktujte organizátory soutěže Petra Šímu a Stanislav Luňáka, kteří vám pošlou zadání školního kola. 

Díky podpoře hlavního města Prahy přicházíme letos již s 14. ročníkem oblíbené přírodovědně zaměřené soutěže Pražský pramen. Tato soutěž, kterou pořádá Gymnázium Botičská, je určena pro žáky 6. až 9. tříd pražských základních škol. Klademe si za cíl podnítit zájem Vašich žáků o přírodovědné obory.

Pro letošní ročník jsme vybrali téma Kovy.

Pro ty nejlepší jsou připraveny tradičně hodnotné ceny, v předchozích letech to byly např. mikroskop, přírodovědné stavebnice, externí disk, poukaz na nákup knih, roční vstupenky do pražské zoo a do pražské botanické zahrady a další drobné upomínkové ceny pro každého účastníka finále.

Prosíme, aby se organizace soutěže ujal učitel libovolného přírodovědného předmětu. Ten zájemcům z řad žáků, popřípadě všem žákům během výukové hodiny, zadá v září 2021 test školního kola.
Test je formou testových otázek, žáci kroužkují vždy jednu správnou odpověď. Výsledky školního kola, popř. testy pošle k nám do školy. Nejlepších asi 100 soutěžících pak dostane úlohy domácí části. Z nich pak bude asi 30 žáků vybráno do finále, které se uskuteční v Gymnáziu Botičská a ZOO Praha.

Harmonogram

Zaslání školního kola na ZŠdo 24.9.2021
Zadání školního kola a zaslání výsledků na Gybotdo 12. 10. 2021
Rozeslání domácí části úspěšným studentůmdo 16. 10. 2021
Zpracování úloh a zaslání domácí části, příp. lze přinést osobně na Den otevřených dveří Gymnázia Botičská 21. 10. od 15 do 18 hodindo 8. 11. 2021
Zveřejnění seznamu finalistůdo 19. 11. 2021
Finálové kolo28. až 30. 11. 2021

Finále přesunuto na jaro 2022

Vzhledem k epidemiologické situaci přesouváme finálové kolo na květen, nebo začátek června 2022. Doufejme, že v té době bude příznivější situace.

Do konce roku 2021 budou účastníkům zaslány výsledky domácího kola. Zůstaňte naší soutěži věrní, budeme se těšit na epidemiologicky příznivější jaro.

Záštita nad finále

Záštitu nad finále převzal radní hlavního města Prahy PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D.

Program finálového kola

Výsledková listina

Stanislav Luňák

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout