Rady pro nepřijaté uchazeče a jejich zákonné zástupce

Pokud Vám to nevyšlo, je nám líto, že jste zatím nebyli přijati na naše gymnázium, ale stále máte šanci u nás studovat.

Uchazeči, kteří k nám byli přijati, jsou totiž často přijati i na jiné školy. Pokud si nevyberou ke studiu naši školu, pak se uvolní místo pro zatím nepřijaté uchazeče.

K tomu, abyste mohli být přijati tímto způsobem, musíte podat odvolání. Můžete použít přiložený formulář na odvolání. Poté co zjistíme, že se nám uvolnila místa po přijatých uchazečích, kteří neodevzdali zápisový lístek, budeme telefonovat zákonným zástupcům odvolávajících se uchazečů.

Sledujte také naše webové stránky, kde budeme zveřejňovat aktuální počty volných míst. Při přijímání na základě odvolání, postupujeme dle pořadí při přijímacích zkouškách.

Odvolání je třeba podat do 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí. Odvolání, jehož vzor je přiložen v tomto dopise, podáváte na naši školu, obsahovat by mělo jméno uchazeče a jeho zákonného zástupce a kontakt na zákonného zástupce.

Pokud jste se dostali na jinou školu, můžete zápisový lístek odevzdat tam. Bude-li poté u nás Vašemu odvolání vyhověno, vyzvednete si odevzdaný zápisový lístek ze školy, na kterou jste byli přijati, a odevzdáte jej na naši školu.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně přijímacího řízení nebo naší školy, můžete nás kontaktovat

Evžen Markalous

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout