Kurzy

Lyžařský kurz 1. ročník

Stáhněte si podrobné informace a přihlášku pro kurz 1.A a 1.C od 11. do 17. 1. 2019 v Tauplitzalmu.

V prvním ročníku absolvují studenti lyžařský výcvik v rakouských Alpách, během kterého se zdokonalují v dovednostech na sjezdových i běžeckých lyžích a učí se pohybu na horách v zimě. V posledních letech jsem si oblíbili zejména střediska Tauplitzalm a Zell am See-Kaprun, která nám nabízí nejen širokou škálu sjezdových tratí, ale i hezké trasy na výlety na běžkách. Součástí výcviku je jak lyžování, tak i pozorování noční oblohy, stavění iglú a sněhových soch a nejrůznější aktivity na sněhu. Studenti se nenudí ani během dlouhých zimních večerů, jelikož se tančí, pořádá se karneval (přičemž je zákázáno převléci se za lyžaře či snowboardistu) a hrají se zábavné hry. Často se ke studentům prvního ročníku přidávají i studenti z vyšších ročníků.

Pozn.: Z neznámého důvodu se lyžařskému kurzu říká lyžařský výchovně-vzdělávací zájezd (LVVZ).

Sportovní kurz 3. ročník

Ve třetím ročníku je pro studenty připraven letní sportovní kurz. Náplní tohoto kurzu je především cyklistika, pěší turistika, míčové hry, softbal, plážový volejbal apod. Podle možností seznamujeme studenty se základy relaxace a masáží. V některých kurzech zařazujeme plavání, základy kanoistiky a orientačního běhu.

V květnu 2011 byly dva sportovní kurzy. V Chorvatsku na ostrově Brač dominovaly především tyto sporty: vodácký výcvik, cykloturistika, míčové hry. Souběžně probíhal sportovní kurz v Podskalí u Orlické přehrady. Zde si studenti mohli procvičit a zdokonalit své dovednosti v různých míčových hrách či orientačním běhu podle GPS. Klidnou hladinu přehrady využívali nejen ke koupání, ale i k základnímu výcviku na lodích. Obou kurzů se zúčastnilo celkem 65 studentů 3. ročníku. Fyzická náročnost a obsahová náplň obou kurzů úzce souvisely s prostředím, ve kterém byly.

V posledních letech jsou sportovní kurzy v rekreačně-sportovním středisku Doubí u Třeboně, kde se studenti věnují zejména cyklistice. V rámci kurzu je i nepovinný stokilometrový výlet na kolech (kterého se vždy zúčastní spousta odvážných studentů i studentek) a výcvik na dračích lodích.

 

Informace-o-LVVZ-1AC
Prihlaska-na-LVVZ-1AC
Tělocvik

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout