Konverzační soutěž AJ

Soutěž je určena studentům 1. až 3. ročníku. Od školního roku 2011/2012 nově probíhá ve 2 kategoriích — pro studenty, kteří nebyli delší dobu v zahraničí či nestudovali na jazykové škole (Kat. A) a pro ty, kteří byli v zahraničí či studovali na jazykové škole (Kat. B). Školní kolo se koná tradičně v lednu. Studenti postupují do obvodního kola, resp. rovnou do krajského kola z kat. B.

Obsah soutěže:

1. Poslech

2. Ústní část: představení se, popis a srovnávání obrázků a jedno z aktuálních témat (vše cca 7 minut)

Všichni přihlášení nejprve absolvují poslech a při splnění minimálního počtu bodů postoupí k ústní části. Z každé kategorie může dále postoupit pouze student na 1. místě.

Vítězové: za rok 2010 Kateřina Adámková (4. v obvodním kole); za rok 2011 Lenka Čtrnáctová (3. v obvodním kole); za rok 2012 Magdalena Lepková (4. v obvodním kole v Kat. A) a Regina Kondělková (5. v krajském kole Kat. B); za rok 2013 Kristýna Šťáhlavská (3. v obvodním kole, kat. A) a Kateřina Lustigová (2. v krajském kole, kat. B); za rok 2014 Kristýna Šťáhlavská (3. v krajském kole, kat. A) a Viktor Bobůrka (6. v krajském kole, kat. B); za rok 2015 Adam Harmanec (4. v krajském kole, kat. A); za rok 2016 Petr Louda (náhradnice Petra Murtingerová 3. v obvodním kole, kat. A); za rok 2017 Tereza Pechová (2. v obvodním kole, kat. A) a Alina Kurmakaeva (postup do krajského kola, kat. B); za rok 2018 Adéla Grofová (4. v obvodním kole, kat. A) a Antonín Whelan (postup do Krajského kola, kat. B); za rok 2019 Kristýna Bošková (1. v obvodním kole a postup do krajského kola, kat. A) a Simona Malaková (postup do krajského kola, kat. B); za rok 2020 Kristýna Bošková (1. v obvodním kole, postup do krajského kola, které se kvůli koronaviru nekonalo); za rok 2021 Matouš Kejval (online; 1. v obvodním kole, krajské se nekonalo); za rok 2022 opět Matouš Kejval (1. v obvodním kole, 4. v krajském, kat. IIIA);

Vítězům gratulujeme!

angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout