Divadelní představení v AJ

Po loňském úspěšném divadelním představení Animal Farm v divadle Dlabačov čeká v letošním školním roce 2023/24 studenty všech ročníků opět kulturní zážitek, tentokrát výborné představení Pygmalion anglického dramatika irského původu G.B.Shawa v podání TNT Theatre Britain.

Autor v této hře představuje téma rozdělení společenských vrstev, genderových stereotypů a lidských předsudků. Satirická komedie se stala také předlohou pro broadwayský muzikál My Fair Lady. Později natočená filmová adaptace stejnojmenného muzikálu získala osm Oscarů a zazářila v ní americká herečka Audrey Hepburn. Studenty oslovuje nejen samotný příběh, ale také nádherné kostýmy, skvělá hudba a v neposlední řadě výborná angličtina.

V prosinci 2009 se naši studenti čtvrtého ročníku, maturující z angličtiny, zúčastnili divadelního představení The Importance of Being Earnest od Oscara Wilda v Salesiánském divadle.

V prosinci 2010 se maturitní ročníky opět podívaly do divadla, tentokráte Branického, na představení G.B.Shawa – Pygmalion. Jedná se o nejznámější hru tohoto spisovatele irského původu, která je satirou na představy společenských tříd. Na základě této hry vznikl muzikál My Fair Lady, jež byl v roce 1964 zfilmován. Hlavní roli si zahrála vynikající Audrey Hepburn v roli Elizy Doolittle.

Od školního roku 2013/2014 chodí do divadla nově i studenti jiných než maturitních ročníků, v následujícím roce zaznamenalo velký úspěch představení Dr. Jekyll and Mr. Hyde v Salesiánském divadle. V roce 2015 si studenti užili představení The Canterville Ghost opět ve skvělém provedení divadelní skupiny TNT Theatre-American Drama Group. V listopadu 2016 jdeme na Olivera Twista. Ve stejném měsíci, ale o rok později, tedy v roce 2017 jsme si vybrali představení Fahrenheit 451 a ani tentokrát jsme neodcházeli zklamáni. V roce 2019 jsme zhlédli moderní verzi Shakespearova Snu noci svatojánské výjimečně ve Švandově divadle. Na podzim 2019 vyrážíme tradičně do Salesiánského divadla na představení Tom Sawyer. Představení 2020 bylo kvůli koronaviru zrušeno a ani v roce 2021 jsme divadlo uskutečnit nemohli. Školní rok 2022/2023 byl pestrý – nejdříve jsme navštívili v Divadle Járy Cimrmana anglickou verzi Dobytí Severního pólu, tedy The Conquest of the North Pole, následně to bylo představení Animal Farm v divadle Dlabačov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout