Kuna je hlodavec

Vážený pane Šímo,

děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize i ohlas k těmto pořadům.

Ano i zvířata můžeme vnímat naprosto rozdílně, pokud jde o zcela jiné souvislosti.

Jménem mým i mých kolegů Vám přeji hezké chvíle ve společnosti České televize.

(Zachovejte, prosím, historii e-mailu, pokud na něj budete reagovat.) S přáním příjemného dne XY ČESKÁ TELEVIZE Divácké centrum Kavčí hory

Fax.: 261 014 101

e-mail:info@ceskatelevize.cz

——————- Původní zpráva ——————-

Od: sima@gybot.cz

Přijato: 16.6.2012 21:09

Komu: Info

Předmět: Dotaz z webu CT – formulář na stránce FAQ / formulář na stránce Kontakty, 16.06.2012 21:09 – POŽADUJI ODPOVĚĎ

od: Petr Šíma <sima@gybot.cz>

Trochu mě děsí, jak dneska pracujete na přírodovědné negramotnosti národa. V Událostech mluvíte o kunách, jako o nebezpečných hlodavcích, kteří překusují kabely v autech (ač je kuna šelma), v Zázracích přírody líbá moderátor hrabatku a mluví o ropuše obrovské. Se to dneska nějak sešlo…

Korespondence je zveřejněna bez úprav se svolením Mgr. Petra Šímy. Jen místo soukormé e-mailové adresy Mgr. Šímy je uvedena služební a místo plného jména pana redraktora je uvedeno XY.

Po přečtení rekce pana redaktora XY nelze nevzpomenout na jeden vtip, který nedávno koloval po internetu. Bohužel se ukazuje, že vtip není moc daleko od skutečnosti.

Nový školní vzdělávací program „meze trpělivosti”:

Pokud žák v minulosti tvrdil, že krokodýl je ryba, byla to chyba. Dnes to pochopitelně chyba není, nýbrž je to žákův osobitý vlastní názor, který má právo zastávat. Na učiteli je, aby nezranil žákovu osobnost či nenarušil jeho sebevědomí. Musí proto vytvořit vstřícnou edukační atmosféru a pro dané tvrzení najít vhodnou interpretaci. Např.: „Správně, krokodýl patří mezi ryby, mezi obojživelníky i tropický hmyz, zkrátka mezi všechny obyvatele afrických řek. Patří mezi ně proto, že spolu s nimi vytváří jednu velkou šťastnou rodinu, které se říká ekosystém. A jinak je to plaz, ty debile!”