Školní rok 2015/2016

Zápis ze studentské rady 31. 3. 2016

Za účasti zástupců všech tříd a prof. Hlavsy.

• Zahradní slavnost
  • Poslední zvonění

Zahradní slavnost

• Téma bude stejné jako na maturitním plese a to Podmořský svět.
  • Každá třída si připraví krátké tematické vystoupení.
  • Navíc si každá třída připraví atrakci (formou soutěže, tvorby či něčeho dalšího), která bude také souviset s Podmořským světem

Poslední zvonění

• Poslední zvonění bude v pátek 22. 4.
  • Studenti 4. ročníku mají vstup do školy povolen od 9.30, vlastní program Posledního zvonění bude na školním hřišti 3. a 4. vyučovací hodinu.
  • Studenti ostatních ročníků se zúčastní programu, od 5. hodiny mají normální výuku.

Zápis ze studentské rady 14. 1. 2016

Bez účasti zástupců třídy 2.C

Za účasti pana ředitele a školníka

• řešení situace kolem přezouvání se studentů a pna školníka

Pan školník a přezouvání

Byl dohodnut způsob komunikace pana školníka se studenty. Pokud vznikne problém, měl by se hned řešit a ne rozebírat na sociálních sítích. Studenti se musí přezouvat, o změně se neuvažuje.

Náměty zástupců studentské rady

Studenti vznesli dotaz, zda vedení školy kvůli vyhlášce o „nezdravých“ potravinách neuvažuje o zavření bufetu.

Vedení školy: Pokud bufet nebude nabízet reklamy na nezdravé potraviny, tak zřejmě zavřen nebude.

Dále se diskutovalo o vyhlášce zakazující pracovat nezletilým studentům s některými chemickými látkami. Pokud se tato vyhláška nijak neupraví, nebudou v 1. až 3. ročníku laboratorní práce.

Zápis ze studentské rady 17. 12. 2015

Bez účasti zástupců třídy 2.C

• informace o Vavotu a organizaci předvánočních dnů
  • informace o výuce v den plesu
  • výzva k návrhům na zadní stěnu učebny chemie
  • 18. 12. –„proužkový“ den

Vavot a předvánoční program

• informace pro studenty o systému turnaje a programu pro ty, co zrovna nehrají
  • apelace na to, aby se programu zúčastnili i v pondělí (nemají výuku, končí dříve)

Výuka v den plesu

• studenti 2. a 3. ročníku se učí do 7. vyučovací hodiny
  • studenti 1. ročníku se učí do 5. vyučovací hodiny
  • studenti 4 ročníku se učí do 2. vyučovací hodiny a byla jim nabídnuta možnost vybrat si tento den jako první den ze svatého týdne

Učebna chemie

• Studenti byli vyzváni, aby navrhli, jak vymalovat či jinak upravit zadní stěnu učebny chemie. Téma by se mělo týkat chemie či školy.

Proužkový den

• v pátek 18. 12. bude proužkový den, tzn., že studenti by měli přijít v nějakém oblečení s pruhy
  • nápady na další dny jsou vítány, pokud nějaké budou, tak se studenti dostaví za prof. Borlovou¨
  • další den by se měl uskutečnit 18. 1.

Náměty zástupců studentské rady

Studenti vznesli připomínku proti chování školníka. Bylo jim řečeno, že bude vyslechnuta i druhá strana a že se všichni včetně učitelů pokusí tuto situaci zlepšit. Toto téma bude ještě projednáno na lednové schůzi studentské rady.

Studenti navrhli, aby byl do učebny výtvarné výchovy umístěn modrý koš na papír, což bylo shledáno jako dobrý nápad a koš zde bude brzy umístěn.

Zápis ze studentské rady 24. 9. 2015

Za účasti zástupců všech tříd.

• zjištění prezence a aktualizace členů
  • představení studentské rady zejména studentům prvního ročníku
  • soutěž v systému rozmístění skříněk
  • ISIC karty
  • zahraniční zájezdy a akce
  • jak se chovat k novým skříňkám

Soutěž „skříňkovaná“

• je mezitřídní, vítězná třída vyhraje „den s třídním učitelem“
  • je náročná, je třeba sledovat indicie
  • proběhne v říjnu a listopadu, vyhlášení bude nejpozději před vánočními prázdninami

Karty ISIC

• studenti je dostanou asi za 14 dní
  • pokladní vyberou ve třídách 260 Kč za jednu kartu ISIC
  • mohou sloužit jako kartička na obědy, ale ne jako legitimace na MHD

Zahraniční zájezdy

Připravujeme výměnný zájezd s německou školou z Bochumi, předvánoční zájezd do Drážďan a zájezd do Anglie.

Nové skříňky

Se skříňkami je třeba zacházet šetrně. Případné opravy by byly velmi nákladné (pokud student zničí svoji skříňku, bude muset zaplatit všech 9 boxů, se kterými je jeho skříňka propojena, cena je 900 Kč za jeden box).

Náměty zástupců studentské rady

• Studenti se zajímali o to, kdy bude zprovozněna knihovna a kdo povede časopis B-komplex. Bylo jim sděleno, že knihovnu dostala na starost prof. Havelková a bude zprovozněna co nejdříve.
  • Dále chtěli vědět, kdy bude fungovat automat na kávu. Už funguje.
  • Studenti vznesli návrh, že by srazy na lyžařský výcvik či sportovní kurz mohly být na větších parkovištích na okraji Prahy, jako třeba na Černém Mostě, kde by bylo snazší nakládat lyže či kola. Návrh byl zamítnut jako nepraktický, srazy budou nadále před budovou školy.
  • Studenty zajímalo, co se děje se shrabaným listím na pozemku školy. Listí pravidelně odváženo.