Školní rok 2012/2013

4.B (Šm) Alena Brucknová, Regina Kondělková
4.C (Ja) Jakub Kopřiva, Jan Farář

Zápis ze studentské rady z 30. 5. 2013

Zástupci všech tříd přítomni.

• BOČ

Zahradní slavnost

• Vystupující musí být na svá vystoupení nastoupeni a připraveni 10 minut před svým vystoupením. Hlídejte si časy vystoupení.
  • Pokud je součástí vaší scénky hudba nebo jiný zvuk, přineste si záznam na dvou nosičích.
  • K dispozici budou 1–2 mikrofony.

Poděkování za sbírky. Děkujeme za účast na dobročinných sbírkách. Vybralo se dost peněz.

Podněty studentů

• Upozorňovat studenty už od začátku prvního ročníku, že témata BOČ si studenti volí na základě svého prospěchu.
  • Vyhlásit Vavot 2012 letos společně s výsledky sportovního dne.

Termín příštího zasedání pravděpodobně koncem září, začátkem října 2013 – prosím sledujte nástenku.

Zápis ze studentské rady z 10. 4. 2013

Zástupci všech tříd přítomni.

• Benefiční pečení pro Ruth Aumu

Zahradní slavnost

• Tématem letošní Zahradní slavnosti jsou Největší filmové klasiky.
  • Konkrétní námět a název své scénky nahlásí každá třída (zástupce SR) svému třídnímu učiteli do 6. 5.
  • Zástupci tříd zároveň název a námět zapíší na nástěnku u kabinetu biologie.

Sbírka na Ruth Aumi

• Sbírka bude ve středu 24. 4. formou benefičního pečení.
  • Každá třída připraví dva druhy občerstvení (může být sladké i slané, eventuálně i nápoje).
  • Zástupci tříd nahlásí svou nabídku prof. Marešové do úterý 23. 4. (případně dříve e-mailem).
  • Za každou položku bude možno přispět dobrovolnou částkou, nejméně však 20 Kč, protože potřebujeme vybrat celkem 8 000 Kč.

Zápis ze studentské rady z 27. 2. 2013

Nepřítomen zástupce 3.B.

• Výměnný pobyt s německým gymnáziem Goethe-Schule (Bochum).
  • Zahradní slavnost
  • Boxovací pytel a piano v SVČ.
  • Odměna pro zástupce SR.

Výměna s Goethe-Schule

• Termín se domlouvá. V květnu nebo červnu 2013 přijedou němečtí studenti na 5–7 dní k nám, v září čí říjnu 2013 bychom jeli my k nim.
  • Ubytování ideálně v rodinách, pak bychom si platili jen cestu (předběžně 3000 Kč) a kapesné.
  • Cesta autobusem nebo vlakem, co bude levnější.
  • Počet míst je omezený na 15 až 20, zájemci ať se hlásí prof. Ševčíkové, Hruškové nebo Dvořákové. Jazykem výměny je němčina a angličtina.

Zahradní slavnost

• Téma, případně doprovodný program (viz bod 4) Zahradní slavnosti do pátku 1. 3. odpoledne nahlásit prof. Hlavsovi.
  • Každá třída vymyslí na příslušné téma vystoupení, scénku.
  • Tipy na kapely z Botičské. Alespoň dvě kapely, každá dostane dva půlhodinové bloky – nejlépe do pátku 1. 3. prof. Hlavsovi.
  • Může někdo nabídnout něco k programu? Hudební nástroje / sportovní vystoupení / fireshow / žonglování / taneční vystoupení atd.
  • Termín příští schůzky ohledně Zahradní slavnosti s prof. Hlavsou ve středu 6. 3. o hlavní přestávce v učebně 35.

Další

• Boxovací pytel do SVČ byl koupen, v příštích týdnech bude umístěn v posilovně.
  • Piano ze SVČ se řeší.
  • Příští zasedání bude ve středu 6. 3. o hlavní přestávce s prof. Hlavsou kvůli Zahradní slavnosti.
  • Další schůze Studentské rady koncem března či začátkem dubna 2013. Bude upřesněno na nástěnkách a připomenuto rozhlasem – prosím sledujte.

Náměty studentů

• Jako odměnu za práci pro studentskou radu si zástupci navrhli půlden na lasergame. Do příštího zasedání promyslí termín, místo a zjistí cenu.

Zápis ze studentské rady z 31. 10. 2012

Nepřítomni zástupci 2.B a 3.C.

• Galavečer k 55. výročí gymnázia.
  • Třídění odpadu.
  • Zvonění ve 3. patře, signál wi-fi.
  • SVČ – klavír a boxovací pytel.

• V týdnu od 12. 11. bude třídy obcházet galakomise. Galakomise bude chtít vidět konečnou verzi scénky, bude nabízet zpětnou vazbu a poskytne odpovědi na dosud nezodpovězené otázky.
  • Lístků bude omezený počet, s koupí proto neotálejte. Vstupné řádově sto korun.
  • Je třeba pečlivěji třídit odpad. Plast patří do plastů a papír do papíru.
  • Zvonění ve třetím patře se řeší.
  • Klavír je možné umístit do klubu nebo do učebny 29.
  • Boxovací pytel je třeba domluvit s p. prof. Špinkou.
  • Posílení signálu wi-fi je nákladné, zařadíme jako prioritu na příští rok.

Náměty studentů

• Zamykat učebnu 26.
  • Posílit množství laviček na chodbách.
  • Příštího zasedání bude ve středau 28. 11. 2012 o velké přestávce v učebně 35.

Do příští rady promyslete

• Umístění klavíru.
  • Možnosti získání boxovacího pytle.
  • Termín výjezdu na lyže (běžky nebo sjezdovky).