Školní rok 2009/2010

Schůze 10. a 17. 3. 2010

Program:

• Informace o blížící se Zahradní slavnosti – prodiskutejte ve třídách tematické zaměření a čím by mohla přispět vaše třída.
  • Diskuse, vlastní náměty a připomínky a jejich řešení.

Schránka důvěry

Máte nějaké nápady, připomínky, upozornění či přání, jež si netroufáte sdělit osobně učitelům nebo vedení školy?

Pro tyto účely byla zřízena Schránka důvěry umístěná ve 2. patře na chodbě vlevo naproti kabinetu biologie. Anonymní, ale raději podepsané vzkazy bude každý týden vybírat prof. Hlavsa spolu s výchovnou poradkyní prof. Marešovou a budou se zabývat jejich řešením. Všechna sdělení budou vnímána jako opravdu důvěrná, pokud si jejich autor nebude přát zveřejnění. Odpovědi, popř. způsoby řešení budou umístěny na disku O, ve složce Schránka důvěry. Ke komunikaci s vyučujícími či výchovnou poradkyní můžete ovšem použít i e-mail.

Schůze 25. 2. 2010

Podařilo se vyhovět všem studentským požadovkům

• Umělé květiny ve 3. patře jsou zbavené prachu.
  • Schránka důvěry již funguje a je umístěna ve 2. patře před kabinetem biologie.
  • Podařilo se zajistit dvojnásobný počet baget ve svačinovém automatu.
  • Kopírka pro studenty je znovu v provozu ve 3. patře vedle učebny IVT.
  • Připrvuje se tradiční květnový zeměpisně-poznávací zájezd.

Provozní doba klubovny a výpujční doba kulečníkových koulí v kabinetu TV od 25. 2. 2010.

Otevírací doba klubovny Výpůjční doba kulečníkových kolulí
Pondělí 8.00–17.00 10.45–10.55
Úterý 8.00–14.00 9.00–10.00 10.45–10.55
Středa zavřenao 9.00–10.00 10.45–10.55
Čtvrtek 8.00–17.00 9.00–10.00 10.45–10.55
Pátek 11.00–13.30 10.45–10.55

Schůze 20. 1. 2010

Program:

• Diskuse s ředitelem gymnázia prof. Luňákem.
  • Vlastní náměty, připomínky a jejich řešení.

Schůze 25. 11. 2009

Program

Informace o průběhu charitativní sbírky organizace Život dětem tzv. „srdíčkových dní“.

Připomínky a náměty studentů

1. Studenti si přejí na příští studentské radě krátkou diskusi s „novým“ panem ředitelem.
  2. Možnost pořízení automatu na teplou vodu.
  3. Studenti připomínkovali, že SVČ nefunguje podle jejich představ a přejí si, zda by bylo možné klub a kulečníkovou místnost nezamykat, cituji studenty: „Těžko asi někdo ukradne kulečníkový stůl“.
  4. Studenti si přejí pořízení schránky důvěry, ale zatím přemýšlí o systému a technice jejího provozu.

Schůze 7. 10. 2009

Program

• Zhodnocení práce Studentské rady (dále SR) za loňský školní rok.
  • Nominace členů SR za jednotlivé třídy pro školní rok 2009/2010 viz. níže.
  • Informace o možnosti spolupráce s Parlamentem dětí a mládeže Prahy 2.
  • Informace o možnosti uskutečnění poznávacího zájezdu v květnu 2010.
  • Zopakování pravidel pro třídění odpadu v naší škole.

Připomínky a náměty studentů

• Pro příští rok lépe zorganizovat burzu učebnic (vyvěsit seznam požadovaných učebnic pro konkrétní ročníky a předměty, oddálit termín burzy alespoň o týden vzhledem k akcím, které provázejí začátek školního roku).
  • Možnost pořízení samoobslužného automatu na studenou i teplou vodu, dále „svačinového“ automatu např. na bagety (vzhledem k tomu, že studenti nemohou v dopoledních přestávkách opouštět areál školy).
  • Možnost pro zletilé studenty opouštět areál školy o hlavní přestávce.
  • Navýšení počtu odpadkových košů na chodbu každého patra.
  • Dodržování včasných příchodů ze strany některých vyučujících do výuky (alespoň ne o 15–20 minut).
  • Možnost zařazení dvouhodinového bloku TV pro příští školní rok (vzhledem k možnosti návštěv jiných sportovních areálů např. plaveckého bazénu).
  • Možnost nepsat ve čtvrtých ročnících tzv.„připouštěcí testy“ z matematiky rekapitulující látku za čtyři roky.
  • Studenti připomínkovali nezapisování známek do Katedry ze strany některých vyučujících.