Úspěchy v Biologické a Chemické olympiádě

Z celé Prahy se utkali nejlepší biologové 3. a 4. ročníků. T. Nejedlý ze 4.C se umístil na 5. místě a získal navíc status úspěšný řešitel, K. Herková ze 4.B na 7. místě a M. Vlček ze 4.A skončil na 26. místě.

Š. Kronus ze 3.B v krajském kole zvítězil, navíc v celorepublikovém pořadí skončil svým bodovým ziskem na 3. místě. Postupuje do národního kola BiO. Měl před sebou těžké rozhodování, jestli dát přednost biologické exkurzi na Korfu, nebo Biologické olympiádě. Zvolil možnost reprezentovat naši školu v této soutěži, za což mu patří náš obdiv a dík. Tento týden bylo národní kolo BiO v Brně. Š. Kronus skončil na 8. místě a postupuje do výběrového soustředění, kde se z 12 nejlepších budou vybírat 4 účastníci mezinárodní BiO (IBO) v dánském Aarhusu. Fotky z celostátu v Brně vydíte dole ve fotogalerii.

V krajském kole BiO kategorie B bojovaly 3 naše studentky. K. Kubíková (2.C) zvítězila, Z. Barancová a T. Rojková (obě 2.B) skončily na 20. a 21. místě.

V krajském kole Chemické olympiády kategorie C se K. Kubíková umístila na 9. místě, J. Beránek na 22. Oba jsou úspěšnými řešiteli.

Do krajského kola ChO B postoupili P. Tuna (3.B) a Z. Bednářová (3.A) a stali se úspěšnými řešiteli – Z. Bednářová 7. místo a P. Tuna 15. místo. Gratulujeme!

Biologie, 5. 4. 2015

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout