Naši studenti byli v Bochumi 2018

Hned po příjezdu se setkali se svými německými spolužáky a rozutekli se do nových rodin. Ráno je čekalo přivítání ředitelem školy a seznámení se s Goethe-Schule.

Druhý den byla naše výprava uvítána vedením školy a pozvána na malé občerstvení. Dále se naši žáci seznámili s městem, navštívili mimo jiné i městský park, byli provedeni radnicí a zúčastnili se výukových hodin.

Třetí den jsme jeli do Oberhausenu, kde se nachází obrovské museum Gasometer, které je v Německu proslulé svými nádhernými výstavami. Naši studenti zde obdivovali aktuálně probíhající výstavu „Der Berg ruft” (video na YouTube) a odcházeli z ní nadšení a motivovaní zahrnout některé podněty do vlastního života.

Čtvrtý den. Kolín nad Rýnem. Impozantní město s bohatou historií. Ale i ve válečných časech se dějí zázraky. Kolínský dóm přežil bombardování během 2. světové války, i když se nacházel na strategickém místě samotného města. Naši studenti tak měli možnost prohlédnout si jednu z nejnavštěvovanějších památek Německa, zapsanou na seznamu UNESCO, a vystoupat 533 schodů na její 157metrovou věž. Odpoledne poznávali město a zakončili den návštěvou Ludwig Muzeum, které je jedno z nejvýznamnějších evropských muzeí moderního umění. 

Poslední den jsme navštívili Bargbau Museum Bochum: muzeum hornictví. Sfárali jsme do šachty v hloubce …, kde jsme zakusili atmosféru hlubinného dolu. Studenti si vyzkoušeli práci s pneumatickou sbíječkou, kterou měli chvíli držet nad hlavou. Po chvíli už se tato činnost zdála být nadlidským výkonem. Dozvěděli se, že horníci museli vydržet takto pracovat 8 hodin. Po té jsme se seznámili s modernější technologií těžby. 

 

 

Jana Opálková, 10. 9. 2018

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout