Žraločí zuby Vrapice  

Příroda se už pomalu ukládá ke spánku, tak se vypravíme za tou spící, už milióny let. Spolu se specialistou na fosilní obratlovce, paleontologem Národního muzea RNDr. Borisem Ekrtem vyrazíme do přírodní památky Žraločí zuby u Vrapic u Kladna.

Čeká nás předposlední letošní exkurze Klubu náruživých přírodovědců. V sedimentech křídového moře máme šanci objevit zuby, obratle a koprolity – zkamenělé výkaly – druhohorních žraloků, dále zkamenělé dírkonošce, mlže, hvězdice a houbovce. Vyzkoušíme vše také rozplavovat v blízkém Dřetovickém potoce pomocí rýžování. Směrem k Dubí ještě navštívíme výchoz karbonské uhelné sloje a dozvíte se něco o dolování uhlí.
Sraz si dáme u pokladen ČD na Hlavním nádraží v 8.30 v sobotu 10. 11. Vlakem v 8.51 přes Kralupy nad Vltavou dojedeme do Kladna-Vrapic (příjezd 9.55). Pak nás čeká sice krátká, ale už v mrazivém období jistě opravdu chladivá exkurze, takže dobré oblečení, dobrou obuv, velký oběd, termosku s čajem a přírodovědné nadšení s sebou. Návrat vlakem zpět z Vrapic v odpoledne. Vítáni jsou nejen studenti Botičské!

Biologie, 1. 11. 2018

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout