Zlato v přírodovědných soutěžích

V minulém týdnu nás potěšilo několik studentů zlatými úspěchy v přírodovědných soutěžích. GyBot se zlatě zapsal do historie Botanické soutěže a Ekologické olympiády.

Krajského kola Botanické soutěže se zúčastnilo 5 studentů z 2.B. M. Kejval získal zlatou medaili, B. Panáková krásné 4. místo a další 3 soutěžící se také umístili v první půli startovního pole (S. Abrahamová 6. místo, J. Burianová 8. místo, T. Drápal 9. místo). Prokázali nejenom, že mají spoustu teoretických znalostí z botaniky a umějí poznávat rostliny i ve stavu, v jakém jsou teď pozdě na podzim, ale že také nebyli postiženi distanční výukou a umějí skvěle řešit praktické laboratorní úkoly. Gratulujeme.

Druhé zlato doneslo náš družstvo soutěžící v krajském kole Ekologické olympiády. Ve složení B. Kociánová (4.A), A. Othman (3.A) a D. Palyza (3.A) zvítězili v teoretických znalostech z ekologie, poznávání přirodnin, ale hlavně v řešení praktického terénního úkolu a jeho obhajobě. Postupují do národního kola EO, které letos bude v Jihočeském kraji. Budeme i nadále držet palce. 

Biologie, 10. 11. 2021

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout