Velké dějiny na malé divadelní scéně

Vernisáž výstavy byla ve středu 27. 11. od 15.00 v učebně 39 a kromě učitelů a studentů se jí zúčastnil autor fotografií Milan Wagner, paní Magdalena Šimková, manželka Slávka Šimka, a písničkář Miroslav Paleček.

Fotografie z vernisáže najdete v fotogalerii.

Významné okamžiky československých dějin ve fotografiích. Rok 1968 a 1989 v kontextu pražské divadelní scény.

Jedná se o putovní výstavu komentovaných fotografií umístěných na panelech. Pro studenty bude připraven studijní materiál s pracovním listem a pro učitele základů společenských věd, dějepisu a českého jazyka podklady s prezentacemi a instrukcemi k práci s texty, pracovními listy, filmovými (dokumentárními) ukázkami a výstavou.

Materiály budou také obsahovat stručný výklad historických souvislostí, které předcházely rokům 1968 a 1989. Pro výuku v hodinách českého jazyka připravíme materiály týkající se historie divadla Semafor. V rámci výkladu dějin z různých pohledů bude možné porovnávat dobové fotografie s dokumentárním (filmovým) zpracováním historických událostí. Veškeré materiály mohou učitelé opakovaně používat v hodinách dějepisu, základů společenských věd a českého jazyka.

Fotografie zveřejněna se svolením autora pana Milana Wagnera.

Evžen Markalous, 17. 6. 2013

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout