Ústřední kolo BiO a krajské kolo ChO

V Brně v Masarykově univerzitě bylo ve dnech 24. až 28. 4. ústřední kolo Biologické olympiády. K. Kubíková ze 4.C druhá! V krajském kole ChO B je J. Jonáš ze 3.C čtvrtý! Gratulujeme!

Kateřina Kubíková ze 4.C obstála ve velké konkurenci 35 dalších skvělých biologů z celé republiky excelentně. Za vítězem zaostala o pouhých 0,75 bodu a postupuje do výběrového soustředění, v kterém bude vybrána čtveřice reprezentantů České republiky v Mezinárodní biologické olympádě (IBO), která se letos uskuteční ve Velké Británii. 

Celostát BiO se skládal ze 3 soutěžních dnů, soutěžící absolvovali test, poznávačku organismů, terénní úlohu v PR Kamenný vrch a 3 praktické úlohy, věnované letošnímu tématu světlo – spektrofotometrie a chromatografie fytoplanktonu, pitva a fyziologie oka a mikroskopie listů s různými typy fotosyntézy.

Gymnázium Botičská se letos stalo partnerem Biologické olympiády díky zapůjčeným přístrojům a technice.

Katce moc gratulujeme a držíme v cestě do Británie palce!

Chemická olympiáda po úspěších O. Daňka v kategorii A slaví další pěkná umístění. J. Jonáš ze 3.C skončil na 4. místě, D. Novotná z 3.A na 16. místě. V kategorii C skončil D. Šebek z 2. B na 22. místě. I jim patří velký obdiv a gratulace!

Biologie, 2. 5. 2017

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout