Projektové dny druháků

Letošní projektové dny byly naplánovány do prvního týdne školy. V druhém ročníku bylo nově vyzkoušeno téma mezipředmětových vztahů.

V nečekané symbióze se tak ocitly takové předměty jako základy společenských věd s matematikou, fyzika s češtinou či angličtina s biologií.

Rády bychom se tedy podělily o zkušenost, kterou jsme společně se studenty získaly při plnění úkolu, jak prolnout, a pokud možno zábavně a logicky, češtinu s fyzikou.

Studenti se rozdělili do čtyř skupin po čtyřech a dostali možnost výběru ze šesti jmen slavných fyziků – Archimédes, Galileo Galilei, René Descartes, Johannes Kepler, Issac Newton a Albert Einstein. Každá skupina si musela vybrat jinou osobnost, aby se výsledný projekt zbytečně neopakoval. Posléze studenti určitou dobu okupovali různé informační servery na internetu, někteří využili i knihovnu školy či jiné zdroje, aby měli zajištěný dostatek informací ke splnění cíle. A tím bylo zpracování biografie nebo přelomový moment života či vznik určitého zákona dotyčného fyzika v útvaru, který si studenti vybrali. Z možností se nabízely: báseň, interview, vyprávění, drama a muzikál. Jak tato jejich čtyřhodinová práce dopadla, si můžete najít na stránkách českého jazyka.

Dana Nováková, Eva Valentová

Prvni-rocnik-rozdeleni-do-trid
Evžen Markalous, 15. 6. 2015

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout