Přednáška Fyzika v medicíně

Nový kalendářní rok zahájíme 3. 1. přednáškou naší absolventky Zuzany Kovácsové o fyzice v medicíně 4. a 5. vyučovací hodinou v učebně 26.

Fyzika: Vzorečky, nákresy, nekonečné experimenty a protokoly. Protony, fotony, fonony. Fajn. Ale… k čemu mi to je?

Tak třeba protony vyléčí rakovinu, fotony vrátí zrak a fonony zbaví babičku třesu. Použití fyziky v medicíně je mnohem běžnější, než se zdá, pouze se o tom moc nemluví. Je to mladé, rychle se rozvíjející odvětví dostupné nejen pro fyzikální nadšence, ale i pro absolventy biologických, chemických, inženýrských a IT oborů či medicíny.

Pokud vás tohle zaujalo a / nebo uvažujete o kariéře ve vědě, přijďte. Představím metody běžně užívané v klinické praxi a vyhlídky do budoucnosti. Zmíním i čtení myšlenek pacientů v komatu.

Zuzana Kovácsová absolvovala v roce 2012 Gymnázium Botičská, následně nastoupila na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT, nyní studuje v Londýně na UCL, kde pokračuje v doktorském studiu.

Evžen Markalous, 10. 5. 2014

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout