Pražský pramen zrušen!

Epidemiologická situace nás donutila zrušit 13. ročník soutěže Pražský pramen. Všem příznivcům se omlouváme a už teď se s Vámi těšíme na 14. ročník.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí organizátoři soutěže Pražský pramen. S politováním Vám chceme oznámit, že jsme z důvodu epidemiologické situace a uzavření všech škol zatím na neurčito byli nuceni 13. (zjevně nešťastný) ročník zrušit.

Vzhledem k tomu, že není v dohledné době jistý návrat do škol a grant, kterým Magistrát hl. m. Prahy podpořil konání soutěže, musí být uzavřený do konce kalendářního roku, není reálná šance soutěž v původně plánovaném harmonogramu uskutečnit. Test školního kola Vám necháváme k volnému užití, téma Smysly je natolik atraktivní, že se k němu za pár let jistě vrátíme. Pokud test budete používat, opravte si, prosím, v autorském řešení správnou odpověď na otázku 33, je to 33d.

Rozhodli jsme se, že převedení testu do on-line prostředí by nám nepřineslo kýžený výběr těch přírodovědně nejtalentovanějších, ale spíše těch, kdo umějí na internetu nejlépe vyhledávat informace. Necháváme proto letošní ročník bez vítězů a budeme se těšit na Vaši přízeň v příštím, snad pro soutěže příznivějším roce.

S pozdravem a poděkováním organizátoři soutěže Pražský pramen, Stanislav Luňák a Petr Šíma, Gymnázium Botičská

Biologie, 26. 10. 2020

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout