Pozdrav z Gijonu

Šestičlenná skupina studentů našeho gymnázia byla na výměnném pobytu na severním pobřeží Španělska. Podrobnosti najdete v rubrice Erasmus+.

I.

Po celodenní cestě jsme se ubytovali v rodinách našich španělských přátel a v prvních dvou dnech jsme absolvovali tvůrčí pracovní dílnu se stavebnicemi, prohlídku historického centra nedalekého Ovieda s průvodcem, veselou večerní prohlídku Gijonu pod vedením španělských studentů, dále lekci španělštiny, orientační závod po historickém centru Gijonu a oficiální přivítání na radnici města.

Počasí nám zatím hraje do karet.

II.

Ani deštivé počasí nás neodradilo od původního plánu a dnes jsme připravili a předvedli prezentace o našich rodných zemích pro žáky prvního stupně místní školy, dále jsme se úspěšně dostali z „escape room“, pomocí našich chytrých kapesních pomůcek jsme honili odpovědi na otázky při variaci na hru Pokémon Go, zde nazvanou Codema Go (podle zdejší školy). Odpoledne jsme vyrazili do Muzea černouhelného dolu, abychom se povozili důlním vláčkem a výtahem, abychom si prohlédli strojní zařízení i zázemí pro horníky a abychom mohli kroutit hlavami nad ubohým zařízením zdejšího hornického zdravotnického vybavení.

III. 

V pátek jsme zamířili na půdu gijonské Technické univerzity inženýrských studií, abychom si poslechli přednášku studentů o stavbě dronů a práci s nimi, navštívili jsme dílny a pracoviště studentů na doktorandských studiích, kteří nám poskytli komentované prohlídky a vysvětlili, čím se zabývají.

Následovala odborně vedená prohlídka botanické zahrady zakončená návštěvou komplexu bývalé školy pro 1000 žáků a studentů, kde obvykle studovalo i žilo 1600–1700 studentů najednou, která nyní slouží jako kulturní centrum nejen univerzity, ale i města Gijonu. Výhled ze 17. patra tamní věže stál za to.

 

zykova, 25. 1. 2018

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout