Outdoorový kurz přežití »1« skončil

Čtyřdenní outdoorový kurz byl úspěšně ukončen. Hurá! Všech 22 studentů našeho gymnázia zvládlo náročné disciplíny, které pro ně připravilo profesorské trio: Zuzana Majíčková, Jiří Štern a Stanislav Špinka.

Nejdříve jednotlivá družstva vytvořila jednotnou kresbu na svých obličejích, pak vyrazila s mapou a buzolou do hlubokého hvozdu. Pro některé to byl doslova „křest“ při překonávání vodní překážky, pro jiné křest „ohněm“ při přípravě jídla na lesním tábořišti. Ačkoliv bylo ráno v nevytápěném a dobře větraném týpí dost chladno, někteří spáči vydrželi zachumlaní ve spacáku až do devíti hodin. Po vydatné snídani vyrazili zpět do vyhřátého penziónu s útulnými postýlkami a teplou sprchou. Další činnosti byly náročné především na kreativitu. Během prožitých 75 hodin se studenti dozvěděli užitečné informace, které jim umožní lépe se orientovat nejen v přírodě, ale i ve společnosti.

Všichni byli skvělí a můžeme se těšit na „2“ možná při stavbě iglů!

spinka, 2. 10. 2015

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout