Ohlédnutí za Zahradní slavností 2023

Zahradní slavnost (ZS) je dlouholetou tradicí na našem gymnáziu, kterou každoročně pořádáme v červnu. Studenti mají za sebou deset měsíců výuky, účastnili se řady kurzů, soutěží a dalších akcí. ZS je příjemným, uvolněným a zakončením školního roku. Zváni jsou rodiče, kamarádi, přátelé a široká veřejnost, která chce strávit krásné odpoledne a rozloučit se s končícím školním rokem.

Každý rok si studenti navrhují tematický podtext, v jehož duchu se nese atmosféra celé slavnosti. Letos zvítězila „Cesta kolem světa“. Do ZS jsou zapojeny všechny třídy, které si ztvární krátké vtipné vystoupení na výše zmíněné téma. Po dobu slavnosti nám hraje živá kapela, letos „Frekvence Praha“. Letošní ZS poprvé v historii navštívil i nejmladší kouzelník „Gybotini“, alias Šimon Brousil (t.č. student 2.A), který po celou dobu předváděl famózní kouzla a triky široké veřejnosti. Zajištěno bylo i bohaté občerstvení, ale i studenti sami přispěli slanými i sladkými pochutinami, vyhlášené byli obložené chlebíčky, sladké zákusky a hitem se staly palačinky.

Zatím jsme na začátku nového školního roku, ale všichni se již těšíme na další Zahradní slavnost, která bude tradičně v posledním týdnu školy, a to v úterý 25. června 2024. Tímto jste všichni srdečně zváni.

Sepsal Petr Hlavsa, garant ZS

Evžen Markalous, 25. 10. 2023

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout