Mezinárodní úspěch naší studentky

Studentka 4.A Adéla Uhrová se s prací SOČ „Analýza genových interakcí mezi transkripčním faktorem SPT6L a geny regulujícími kvetení Arabidopsis thaliana“ kvalifikovala na ISEF, který bude v květnu v Texasu.

Ti nejlepší ze SOČky jsou jednotlivými porotami navrhováni do širší nominace na zahraniční soutěže. Nezbytným předpokladem pro úspěch v mezinárodních soutěžích je ambiciózní projekt s vysokým společenským dopadem a entuziastický způsob jeho prezentace v jazyce anglickém. 

Regeneron International Science and Engineering Fair (Regeneron ISEF)

Regeneron ISEF je prestižní soutěž organizovaná v 22 oborech od přírodovědných přes technické až po humanitní. Od roku 2020 má nového sponzora, farmaceutickou společnost Regeneron. Každý rok ji na začátku května pořádá jedno z měst v USA (Los Angeles, Pittsburgh nebo Phoenix). Účastní se jí asi 1 800 studentů z více než 80 států světa (úspěchy absolventů SOČ na Regeneron ISEF).

Dalším úspěchem je nominace do soutěže České hlavičky, kde se Adéla umístila na krásném 2. místě v soutěžní kategorii GENUS „Člověk a svět kolem něj“.

Poster si můžete prohlédnout v učebně 48.

 

SKOP, 17. 10. 2022

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout