KNP u Modřanských a komořanských tůní

V sobotu 14. října vyrazíme s Klubem náruživých přírodovědců a s naším absolventem, botanikem z Botanického ústavu AV Mgr. Janem Rydlem, do porostů kolem Modřanských a komořanských tůní. Tyto nádrže vybudované v 19. století jako ochrana proti povodněmi jsou dneska zarostlé zajímavou vodní a pobřežní květenou. Podél Vltavy se podíváme na invazní, kolem vod se šířící druhy, ochutnáte netýkavku žláznatou. Naopak v tůních budeme hledat vzácné plovoucí rostliny – plavín štítnatý a voďanku žabí, na březích šmel okoličnatý a jistě něco najdeme i pod vodou. Při troše štěstí nás potěší i nejmenší krytosemenná rostlina, plovoucí drobnička Wolffia globosa. Vrhneme si také planktonkou!

Sraz v 9.00 na tramvajové zastávce Nádraží Modřany. Exkurze bude trvat asi 3 hodiny. Vítáni jsou účastníci nejen z Gymnázia Botičská. Fotografie můžete prohlédnout na Rajčeti.

Biologie, 16. 9. 2023

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout