KNP na Radobýlu

Od září začínají oblíbené přírodovědné exkurze Klubu náruživých přírodovědců. Díky podpoře grantem MHMP můžeme s sebou brát do terénu odborníky a rádi přivítáme účastníky i z jiných pražských škol.

V sobotu 16. září se vypravíme na kopec Radobýl nad Litoměřicemi. Sraz v 8.25 u pokladen Českých drah (ČD centrum) na Hlavním nádraží. Pojedeme vlakem 8.45 do Lovisic a přestoupíme na lokálku do Litoměřic – Cihelna. Odtud nás čeká asi 7 km dlouhá cesta přes vrchol Radobýlu, kde Karel Hynek Mácha rozjímal o životě, v Litomeřicích uvidíme děs nahánějící cihelnu, přeměněnou za 2. světové války v krematorium a blízkou novogotickou vilu, za války sídlo komanda SS, dnes spíš zámek hrůzy. Vynahradí to jistě nádherné rozhledy z Radobýlu, spousta zajímavých rostlin teplomilných čedičových strání, typických pro České středohoří, uvidíme jistě zajímavé druhy hmyzu (včetně kudlanek a velkých zlatohlávků). Vyzkoušet si budete moci také rádobyvtipný botanický kvíz, který zde absolvovali učitelé GYBOTu v rámci přípravného týdne na konci srpna. Průvodkyní nám bude litoměřická rodačka, entomoložka ze Správy CHKO Český kras a České entomologické společnosti Lucie Hrůzová.

Návrat odpoledne po stejné trase (odjezdy 13.49, 14.19, 15.49 nejpozději).

Všichni zájemci se hlaste na https://forms.office.com/e/KcGQr7i0s3

S sebou terénní obuv, oběd a peníze na hromadnou jízdenku ČD.

Biologie, 9. 9. 2023

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout