KNP – Lovoš a Opárno

Jaro v plném proudu v samém srdci Českého středohoří na nás čeká na exkurzi s entomologem Ondrou Kouklíkem (PřF UK, NM, chovatelský kroužek GB). Dobudeme vrch Lovoš a malebným Opárenským údolím se vrátíme do Lovosic.

Nejprve vystoupáme teplomilnou doubravou na nefelinitový vrch Lovoš se skalní stepí. Jistě uvidíme velkou spoustu teplomilného hmyzu, možná roháče, tesaříky bukové, krajníky hnědé, kolem vrcholu teplomilnou květenu s třemdavami, bělozářkami a kosatcem bezlistým. Pokusíme se najít jednoho z našich největších pavouků (pro arachnofobiky utajeně), sklípkánka hnědého.

V Opárenském údolí Milešovského potoka na nás čekají mloci, nebo alespoň jejich larvy, a dokvétající jarní hájová květena.

Sraz si dáme u pokladen ČD na Hlavním nádraží v 8.30 v neděli 27. května. Rychlíkem v 8.51 jsme za hodinu v Lovosicích, čeká nás celkem 18 km, takže dobrou obuv, velký oběd na přírodovědné nadšení s sebou. Návrat opět vlakem z Lovosic v pozdně odpoledních hodinách.

Exkurze je určena nejen studentům GB, ale všem zájemcům pražských základních a středních škol.

Biologie, 15. 5. 2018

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout