KNP – hlodavci pod Vyšehradem

První exkurze Klubu náruživých přírodovědců roku 2018 bude směřovat do nejbližší vzdálenosti od školy. Pod Vyšehradskou skálou, kolem Podolské vodárny až ke Dvorcům se vydáme za říčními hlodavci.

Uvidíte a dozvíte se mnoho aktualit a zajímavostí o pražských potkanech, invazních jihoamerických nutriích i o návratu bobra evropského do české a pražské přírody po 185 letech.
Protože tradičně na lednové exkurze KNP chodíme pozorovat zimující vodní ptáky na Vltavě, ani letos neuděláme výjimku. A jistě neuvidíme jen kormorání stromy bílé od jejich moči.
Naším průvodcem bude ing. Jan Andreska, Ph.D., z Pedagogické fakulty UK. Bude se vám hodit dalekohled a teplé oblečení. Sraz v neděli 21. 1. na zastávce tramvají Podolská vodárna v 9 hodin. Exkurze bude probíhat do poledních hodin.

Na exkurzi jsou zváni i nebotičáci. Napište se na seznam účastníků na nástěnce KNP, nebo se přihlaste mailem na sima@gybot.cz.

Biologie, 30. 11. 2017

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout