Klub vášnivých historiků

Historicky první akce tohoto klubu!

Kdy? Neděle 8. 10. v 9.00.

Kde? V Biskupcově 7.

Pojďte se projít podzimní Prahou a seznámit se s místy spojenými s odbojem za II. sv. války. Během procházky se zastavíme u domů, které se staly úkrytem například Josefa Gabčíka a Jana Kubiše z výsadku Anthropid, jejichž úkolem bylo provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Připomeneme méně známé osobnosti, které pomáhaly s ukrýváním členů různých výsadků z Velké Británie, sháněly informace apod. Naši cestu zakončíme prohlídkou krypty kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, kde strávilo sedm parašutistů z různých výsadků své poslední dny, a nakonec zde zemřeli.

Sejdeme se v 9.00 v Biskupcově 7. V případě nepříznivého počasí navštívíme Armádní muzeum Žižkov, kde je výstava věnovaná II. sv. válce. Vezměte s sebou deštník a pohodlnou obuv. Vstupné je zdarma a předpokládaná délka společného programu 3 až 4 h.

Přihlašujte se v tomto odkazu.

SKOP, 26. 9. 2023

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout