Klub náruživých přírodovědců ožívá

První letošní exkurze k rybníku Žabakor se chystá na tuto sobotu. Pod vedením Marka Kasnera a externích odborníků můžete na exkurze do zajímavých koutů přírody.

Kdy a kde? Sraz v sobotu 15.10. v 8:20 na Černém Mostě, odkud odjíždíme autobusem č. 345 v 8:35 směr Březina.

První letošní exkurze Klubu náruživých přírodovědců se vydá na okraj CHKO Český ráj k největšímu rybníku této oblasti a přírodní rezervaci v jednom, rybníku Žabakor. Společně s ornitologem Josefem Rutterle budeme pozorovat a určovat ptáky dalekohledem, projdeme se po okolí a snad se
nám podaří nachytat i nějaké zástupce do sítí.
Na co se těšit? Rybník Žabakor je jednou z nejdéle pozorovaných lokalit ornitology – už od 19. století. Na lokalitě se vyskytuje až 95 druhů ptáků, mezi nimiž můžeme pozorovat např. moudivláčka lužního, cvrčilku slavíkovou, chřástala kropenatého, dravce motáka pochopa a nenápadně zbarveného ale významného bukače velkého a bukáčka malého. Kromě toho tu byl sledován i vzácný orel mořský. Rybník je též oblíbeným místem tažných ptáků, kteří zde zastavují při cestě na jih. Možná tak potkáme potáplici severní, hohola severního, kormorána velkého, nebo třeba i raritní hoholku lední či orlovce říčního.

ORNITOLOGIE-U-RYBNIKU-ZABAKOR
Biologie, 10. 10. 2022

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout