Gymnázium elitních chemiků

Po úspěších v národním kole Chemické olympiády kategorie A přišel včera, 10. 2. další veliký úspěch v týmové soutěži Chemiklání.

V národním kole ChO kategorie A, které bylo 23. – 26. 1. 2017 v Litvínově, jsme měli dvě želízka v ohni. Jan Beránek ze 4.C skončil na 26. místě. Ondřej Daněk, teprve z 2. ročníku (2.B), skončil na 10. místě dostal se tak do výběrového soustředění, kde budou vybráni 4 účastníci pro mezinárodní Chemickou olympiádu.

Chemicko-technologická fakulta Univerzity Pardubice letos pořádala druhý ročník týmové soutěže Chemiklání. Když se naši chemici ze 4.C o této soutěži dozvěděli, sestavili družstvo, zabojovali a skočili, podle svých slov, „na místě, které se rovná průměrnému oxidačnímu číslu uhlíku v kyselině 2-hydroxyethanové“, což je pro nechemické fanoušky našeho webu úžasné první místo! Družstvu ve složení Gabriel Piskalla, Jan Beránek, Kateřina Kubíková (všichni ze 4.C), Jakub Melenovský (4.A) a Ondřej Daněk (2.B) gratulujeme. Kolik týmů zůstalo v dalekém závěsu za nimi, můžete sledovat ve výsledkové listině.

Biologie, 11. 2. 2017

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout