Erasmus+ v belgickém Merchtemu

Skupina 10 studentů se v prvním květnovém týdnu zúčastnila tradičního mezinárodního výměnného pobytu v rámci programu Erasmus+.

Po nočním přejezdu autobusem a ubytování v hostitelských rodinách se naši studenti zúčastnili nabitého programu úterního dne, ve kterém se nejprve naučili základní slova ve vlámštině. Poté si sami v místních obchůdcích pořídili suroviny na obědové sendviče, které měly veliký úspěch. Shlédnutím jednoho dílu seriálu Black Mirror byla otevřena otázka k diskuzi o síle a vlivu sociálních sítí. Slunečné počasí bylo dále ideálním průvodcem odpolední aktivity, kterou byl fotbalový turnaj mezinárodních družstev všech účastníků projektu. Podvečer pak patřil oficiálnímu přijetí na místní radnici a den byl zakončen společnou tradiční belgickou večeří v prostorách školy a následným tanečním večírkem.

Středeční dopoledne bylo rozděleno do dvou bloků, ve kterých si studenti vyzkoušeli tradiční výrobu belgických čokoládových pralinek a poté připravili mladším žákům zdejší školy krátké prezentace o zemích svého původu v bloku zvaném We are Europe. Odpolední program byl v režii hostitelských rodin, velká část účastníků jela do historického města Gent.

Čtvrtek byl ve znamení návštěvy Bruselu. Naše první cesta vedla do Evropského parlamentu a po krátké pauze na oběd představili belgičtí studenti svým zahraničním kamarádům své hlavní město prostřednictvím orientační hry a aplikace Actionbound.

Sestřih z úterý 2. 5. 2023

angličtina, 2. 5. 2023

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout