Den vědy 2017 v Gymnáziu Botičská

Na Dnu vědy 9. 11. jsme přivítali vzácné hosty. Pozvání přijal rektor VŠCHT, prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., a čtyři absolventi Gymnázia Botičská, dnes vědečtí pracovníci.

Profesor Melzoch představil roli potravin v našem životě „Potraviny – aneb jíme zdravěji než naši předci?“ a postavení studentů ve vědě „Role studentů a mladých vědců v současné vědě a výzkumu“.

Absolventi GB, kteří pracují v základním nebo aplikovaném výzkumu přednášeli o rozmnožování pavouků (RNDr. Milan Řezáč, Ph.D.), o organokatalýze (Mgr. Michal Urban, Ph.D.), o modelování proteinů (Mgr. Žofie Sovová, Ph.D.) a o genech a genomu (RNDr. Karolina Škvárová Kramarzová, Ph.D.).

V druhé části Dne vědy navštívili studenti třetího ročníku vybrané ústavy Akademie věd, ve kterých jsou dny otevřených dveří (Matematický ústav, Ústav fyziky atmosféry, Ústav strukury a mechaniky hornin, Ústav živočišné fyziologie a genetiky, Ústav makromolekulární chemie, Ústav organické chemie a biochemie a Materiály a nanotechnologie).

Prohlédněte si obrázky.

 

Stanislav Luňák, 14. 10. 2014

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout