Chemici bodují

V národním kole Chemické olympiády kategorie A v Hradci Králové na půdě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy získali oba naši chemici nádherná umístění. Další úspěchy přineslo Chemiklání Univerzity Pardubice.

Ondřej Daněk z 3.B skončil na 12. místě a postupuje tak do výběrového soustředění pro výběr reprezentace pro mezinárodní chemickou olympiádu (IChO). Letos IChO spolu se Slovenskem pořádá Česká republika. 

Na 17. místě těsně za hranicí postupu do soustředění skončil Jan Jonáš z 4.C. Oba naši reprezentanti jsou úspěšnými řešiteli a oběma moc gratulujeme a děkujeme za propagaci Gymnázia Botičská.

 Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pořádala již 3. ročník soutěže pětičlených středoškolských týmů. Tým z 3.B (Ondřej Daněk, Alžběta Poštulková, Vítek Soukup, David Šebek a Jan Uhlík) se v hlavní kategorii A umístil na krásném 7.-8. místě, v juniorské kategorii B se tým 2.A (Filip Gončar, Benjamin De Silva, Aneta Horbowyjová, Gadzhimagomed Makhmudov a Naďa Hrubá) umístil na 9. místě. Více najdete na stránkách Chemiklání.

Biologie, 1. 2. 2018

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout