Celostátní kolo Biologické olympiády

Celostátní kolo Biologické olympiády skončilo obrovským úspěchem studentů z Gymnázia Botičská. K. Kubíková (3.C) se umístila na 7. místě!

Celotýdenní maraton úloh v rámci 50. celostátního kola Biologické olympiády byl v Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. K. Kubíková se umístila na výborném 7. místě v těsném závěsu za medailovými pozicemi. Postupuje tak, spolu s dalšími 11, do výběrového soustředění, na kterém budou k vítezi vybráni 3 další účastníci, kteří pojedou reprezentovat Českou republiku na Mezinárodní biologickou olympiádu, která letos bude ve vietnamské Hanoi.

Na stejně krásném 25. místě a na postu „úspěšný řešitel“ se umístil Š. Kronus (4.B). Oběma moc děkujeme za reprezentaci školy.

K. Kubíková byla zároveň vůbec nejúspěšnější řešitelkou krajského kola z celé republiky. Š. Kronus byl v celé republice nejlepší v úloze z evoluční genetiky. Oba úspěšní řešitelé postupují do celostátního kola, které bude v týdnu od 25. 4. v pražské Přírodovědecké fakultě UK.

J. Beránek (3.C) skončil na krásném 14. místě.

V krajském kola kategorie B se nejlépe umístili T. Ryšan a A. Poštulková (9. a 11. místo, oba úspěšní řešitelé). V. Míšek z 2.C a J. Kapr z 2.A skončili na 19. a 20. místě.

Školního kola se zúčastnilo 13 soutěžících v kategorii A a 24 soutěžících v kategorii B. Ze 100 možných bodů získal vítěz (K. Kubíková 3. C) v kategorii A 92,5 bodu, v kategorii B 80 (T. Ryšan 2.C). Kategorie A měla 5 a kategorie B 6 úspěšných řešitelů (nad 60 bodů). Tři nejlepší v každé kategorii získají knižní poukázky do knihkupectví Neoluxor.

Biologie, 27. 1. 2016

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout