Interaktivní matematika na počítači III

Sbírka úloh a sborník prací

Vážení kolegové a další zájemci o matematiku.

Naše gymnázium získalo grant na projekt Interaktivní matematika na počítači III. Cílem bylo uskutečnit pro zájemce z řad studentů kurz, během kterého se řešením nestandardních úkolů naučili ovládat programy Cabri II Plus, Cabri 3DMathematica 8 a sestavit sborník prací těchto studentů a sbírku úloh řešených s užitím počítače.

Ve sbírce úloh najdete také řešení úloh ve zvoleném výukovém programu podle zadání, které je možné využít i při hodinách k názornému vysvětlení daného problému. U všech úloh je možné průběžně měnit parametry. Tuto sbírku můžete dát k dispozici i svým studentům, kteří tak mohou objevit souvislosti, které neznají nebo by je nenapadly.

Oslovili jsme prostřednictvím e-mailu velké množství gymnázií v Praze a nabídli jim sbírku zdarma. Pokud jsme vás neoslovili prostřednictvím e-mailu nebo jste si nemohli pro sbírku přijít a měli byste o ni zájem, napište nám nejpozději do konce května 2012 na e-mail smejkalova@gybot.cz.

Evžen Markalous

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout