Pražský pramen XVI. ročník

Gymnázium Botičská díky podpoře hlavního města Prahy organizuje letos již 16. ročník oblíbené přírodovědně zaměřené soutěže Pražský pramen. Tato soutěž je určena pro žáky 6. až 9. tříd pražských základních škol.

Pro letošní ročník jsme vybrali téma PŘITAŽLIVOST.

Organizace soutěže na ZŠ se může ujmout vyučující libovolného přírodovědného předmětu. Ten zájemcům z řad žáků, popřípadě všem žákům během výukové hodiny, zadá během podzimu 2023 test školního kola. Test je formou testových otázek, žáci kroužkují vždy jednu správnou odpověď.

Testy může vyučující opravit podle zaslaného klíče sám, popř. může testy zaslat na adresu školy.

Nejlepším úspěšným řešitelům školního kola (v posledních letech cca 100 žáků) budou zaslány úlohy domácího kola, počet žáků z jedné školy je omezen. Nejlepší řešitelé domácího kola pak budou pozváni k účasti ve finálovém kole, které proběhne na Gymnáziu Botičská a v Zoo Praha. Účastníci se mohou těšit na nejrůznější praktické úkoly, exkurze a přednášky k tématu Přitažlivost. Podrobné informace pošleme na jejich i Vaši adresu.

Harmonogram letošního ročníku:

Zadání školního kola a zaslání výsledkůdo 12. 10. 2023
Rozeslání domácí části úspěšným studentůmdo 16. 10. 2023
Zpracování úloh a zaslání domácí částido 10. 11. 2023, příp. lze přinést osobně na vrátnici gymnázia
Zveřejnění seznamu finalistůdo 17. 11. 2023
Finálové koloneděle 26. 11. až úterý 28. 11. 2023

Pro komunikaci s organizátory využijte email prazskypramen@gybot.cz.

Informace o soutěži i fotogalerie minulých ročníků najdete na školních webových stránkách www.gybot.cz v sekci Soutěž Pražský pramen | gybot.cz

Stanislav Luňák, Petr Šíma a Kristýna Kotrčová, Gymnázium Botičská

Organizátoři soutěže

 

Stanislav Luňák

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout