9. ročník

Informace pro učitele ZŠ

Máte-li zájem, aby se i žáci vaší školy zapojili letos do soutěže, pak:

 1. Kontaktujte organizátory soutěže Petra Šímu nebo Stanislava Luňáka, kteří vám pošlou test školního kola, pokud jste test do vaší ZŠ nedostali. 
 2. Zadejte žákům druhého stupně během září 2016 test školního kola. Test můžete zadat celým třídám, nebo jen vybraným jednotlivcům. 
 3. Opravené výsledky školního testu, popř. školní testy doručte na naše gymnázium do 12. 10. 2016
 4. Nejlepším studentům pošleme úlohy domácího kola a ty nejúspěšnější pak pozveme na finálové kolo v naší škole, které se bude konat na konci listopadu.

Harmonogram

Devátý ročník soutěže Pražský pramen bude mít opět tři kola: školní, domácí a finále.

Školní kolo bude v základních školách. Úspěšní studenti dostanou úlohy domácí části. Ty nejlepší pak pozveme k finálovému kolu, které se bude konat v listopadu 2016 v Gymnáziu Botičská a v Zoo Praha. 

Soutěže se zúčastnilo 46 škol a 125 nejlepším posíláme zadání domácí části. Test školního kola psalo 2565 žáků.

AkceTermín
Zadání školních kol a zaslání výsledků v Gymnáziu Botičskádo 5. 10. 2016
Rozeslání domácí části úspěšným studentůmdo 12. 10. 2016
Zpracování úloh a zaslání domácí části na gymnáziumdo 2. 11. 2016
Zveřejnění seznamu finalistůdo 13. 11. 2016
Finálové kolo27. až 29. 11. 2016

Informace pro postupující ze školního kola a jejich učitele

Zadání domácí části jsme postupujícím poslali na e-mail. Vyplněný záznamový arch buďto vytiskněte a vyplňte ručně, nebo ho vyplňte na počítači. Buďto poštou (sami, nebo prostřednictvím školy, na adresu Pražský pramen, Gymnázium, Botičská 1, 128 01 Praha 2), nebo na e-mail sima@gybot.cz pošlete nejpozději do 2. 11. 2016.

Poslední možností, jak domácí část doručit, je přinést ji osobně při návštěvě Dne otevřených dveří v naší škole. Ten bude ve čtvrtek 3. 11. od 15 do 18 hodin. Jste na něj srdečně zváni a více informací o něm najdete brzy na www.gybot.cz.

Asi 24 nejlepších řešitelů domácí části bude pozváno na finálové kolo, kde nás opět čekají zajímavé exkurze, laboratorní cvičení a přednášky, závěrečná exkurze do pražské zoo a zajímavé a hodnotné ceny pro každého účastníka.

Do 13. 11. pozveme nejlepší finalisty a finálové kolo bude od neděle 27. do úterý 29. 11. 2016.

Seznam postupujících a nepostupujících

Děkujeme všem účastníkům domácího kola soutěže Pražský pramen za odevzdání domácích úloh. Bylo vidět, že jste nad nimi strávili mnoho času a dali jste si s nimi dali velkou práci, proto vám patří obrovská pochvala. Bohužel do finále může postoupit jen 30 nejlepších z celkových 2565 žáků, kteří psali školní test.

V přílohách níže najdete seznam postupujících a seznam nepostupujících. Pokud by někdo z postupujících na finále nemohl, prosíme ho o informaci, abychom mohli vzít náhradníka.

Se všemi postupujícími se těšíme v neděli 27. 11. 2016, kdy začne finálové kolo 9. ročníku soutěže Pražský pramen.

Finále

Finálové kolo proběhlo od 27. 11. do 29. 11. 2016 na Gymnáziu Botičská a v ZOO Praha. Finálového kola se účastnilo 30 žáků z 22 pražských základních škol. V těžkém závěrečném testu všichni obstáli a prokázali výborné znalosti. Test obsahoval 39 otázek.

Fotogalerie

Pražský pramen 2016

Ohlasy na finále

Přinášíme vám ohlasy, které se nám od účastníků sešly:

 • Bylo to super, asi bych nic neměnila. Jak přednášky, tak hodiny byly zábavné.
 • Tyto tři dny jsem si moc užil, bylo to velmi zajímavé a předčilo to mé očekávání.
 • Máte to výborně vymyšlené. Těším se na příští rok.
 • Pražský pramen se mě osobně ve všech ohledech líbil. Ovšem malou výtku jsem nalezl. Na názorné ukázky v laboratořích bych ponechal více času.
 • Je to skvělá soutěž, ale domácí kolo bylo celkem těžké.
 • Předchozí dva dny byly velice příjemné. Všichni profesoři a lidé, kteří nám přednášeli byli velmi sympatičtí a hodně jsem se toho od nich přiučila. Opravdu mě to tady bavilo a je mi líto, že se nebudu moci příští rok zúčastnit znovu, protože jsem v deváté třídě. Chtěla bych vám moc poděkovat za úžasný zážitek.
 • Všechny exkurze/přednášky/pokusy byly na stejně dobré úrovni, stejně jako vybraná temata.
 • Program byl nádherně vymyšlený, obdivuji harmonogram a dodržování harmonogramu co to jen šlo. Příště by to chtělo vytvářet preparáty na elektronový mikroskop.
 • Moc se mi soutěž líbila a přišlo mi, že máte chuť nám to vysvětlit a díky tomu jsem si to také lépe zapamatoval. Moc děkuji, že jste mi dali možnost se účastnit třetího kola.
Stanislav Luňák

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout