12. ročník

Informace pro učitele ZŠ

Chcete-li, aby se i žáci Vaší ZŠ zapojili do soutěže Pražský pramen, pak kontaktujte organizátory soutěže Petra Šímu a Stanislav Luňáka, kteří vám pošlou zadání školního kola. 

Díky podpoře hlavního města Prahy přicházíme letos již s 12. ročníkem oblíbené přírodovědně zaměřené soutěže Pražský pramen. Tato soutěž, kterou pořádá Gymnázium Botičská, je určena pro žáky 6. až 9. tříd pražských základních škol. Klademe si za cíl podnítit zájem Vašich žáků o přírodovědné obory.

Pro letošní ročník jsme vybrali téma Historie.

Pro ty nejlepší jsou připraveny tradičně hodnotné ceny, v předchozích letech to byly např. mikroskop, přírodovědné stavebnice, externí disk, poukaz na nákup knih, roční vstupenky do pražské zoo a do pražské botanické zahrady a další drobné upomínkové ceny pro každého účastníka finále.

Prosíme, aby se organizace soutěže ujal učitel libovolného přírodovědného předmětu. Ten zájemcům z řad žáků, popřípadě všem žákům během výukové hodiny, zadá v září 2018 test školního kola.
Test je formou testových otázek, žáci kroužkují vždy jednu správnou odpověď. Výsledky školního kola, popř. testy pošle k nám do školy. Nejlepších asi 100 soutěžících pak dostane úlohy domácí části. Z nich pak bude asi 30 žáků vybráno do finále, které se uskuteční v Gymnáziu Botičská a ZOO Praha.

Harmonogram

Zadání školního kola a zaslání výsledkůdo 3. 10. 2019
Rozeslání domácí části úspěšným studentůmdo 9. 10. 2019
Zpracování úloh a zaslání domácí částido 24. 10. 2019,
příp. lze přinést osobně na Den otevřených dveří Gymnázia Botičská 24. 10. od 15 do 18 hodin
Zveřejnění seznamu finalistůdo 6. 11. 2019
Finálové kolo24. až 26. 11. 2019

Program finálového kola

Výsledková listina

Stanislav Luňák

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout