10. ročník

Informace pro učitele ZŠ

Máte-li zájem, aby se i žáci vaší školy zapojili letos do soutěže, pak:

  1. Kontaktujte organizátory soutěže Petra Šímu nebo Stanislava Luňáka, kteří vám pošlou test školního kola, pokud jste test do vaší ZŠ nedostali. 
  2. Zadejte žákům druhého stupně během září 2017 test školního kola. Test můžete zadat celým třídám, nebo jen vybraným jednotlivcům. 
  3. Opravené výsledky školního testu, popř. školní testy doručte na naše gymnázium do 8. 10. 2017
  4. Nejlepším studentům ze školního kola posíláme úlohy domácího kola a třicet nejúspěšnějších pak pozveme na finálové kolo v naší škole, které se bude konat 26. až 28. 11. 2017. Do finálového kola mohou postoupit nejvíce dva žáci z jedné základní školy.

Harmonogram

Desátý ročník soutěže Pražský pramen bude mít opět tři kola: školní, domácí a finále.

Školní kolo bude v základních školách. Úspěšní studenti dostanou úlohy domácí části. Ty nejlepší pak pozveme k finálovému kolu, které se bude konat v listopadu 2017 v Gymnáziu Botičská a v Zoo Praha. 

Soutěže se tradičně účastní mnoho žáků základních škol a budeme rádi, když se do letošního ročníku zapojíte i vy.

AkceTermín
Zadání školních kol a zaslání výsledků v Gymnáziu Botičskádo 8. 10. 2017
Rozeslání domácí části úspěšným studentůmdo 16. 10. 2017
Zpracování úloh a zaslání domácí části na gymnáziumdo 2. 11. 2017
Zveřejnění seznamu finalistůdo 13. 11. 2017
Finálové kolo26. až 28. 11. 2017

Postupující a nepostupující do finálového kola

Bohužel z kapacitních důvodů nemůžeme do finálového kola přijmout více účastníků. Přesto nepostupující mohou být na svůj výsledek pyšní, protože letošního školního kola se zúčastnilo 3 424 žáků a postup do druhého kola je tak velkým úspěchem. Proto těm, kteří sice nepostoupili do finále, ale skončili do 50. místa, nabízíme možnost si vyzvednout ve vrátnici naší školy malý dárek.

Finále

V příloze naleznete program 3denního soustředění, závěrečný test s vyhodnocením a také výsledkovou listinu. Absolutním vítězem se stal Pavel Tichý ze ZŠ Křesomyslova. Jemu i všem ostatním účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast.

Výsledková listina

Fotogalerie

Pražský pramen 2017

Stanislav Luňák

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout