DICES – Francie 2022

V termínu 25.-29.4.2022 se naše třináctičlenná výprava zúčastnila mobility ve francouzském Ersteinu.

Po příjezdu jsme se zúčastnili organizovaného oběda ve škole a pak jsme se rozjeli do rodin studentů, kteří nás ubytovali.

Po společné snídani ve škole jsme se všichni účastníci seznamovali při aktivitě, kterou nazývali „speed-dating“. Byl a to legrace a poznali jsme spoustu nových tváří. Studijní dny ve Francii jsou dlouhé, takže jsme v úterý stihli ještě dva workshopy v chemické laboratoři, připravit si prezentace o našich zemích a ty předvést v nižších třídách francouzské školy a na závěr dne ještě online quiz QCM.

Středu jsme po ranním workshopu ve škole strávili celou ve Strasbourgu. Projeli jsme se na lodi a poznali město z pohledu z řeky, místní studenti nás provedli po nejzajímavějších památkách a místech historického centra, ani na místní pověstné kavárny jsme nezapomněli a celý den jsme si docela užili.

Francie 2022
Francie 2022

Do čtvrtku se vešly dva workshopy, jeden na téma našeho projektu DICES a druhý o sekularismu ve státních institucích, tedy v tomto případě ve francouzských školách. Oddělování víry a školy vede až tak daleko, že učitel např. nesmí nosit do školy křížek na krku. Škola samozřejmě podporuje svobodu vyznání. A dále jsme měli workshop v knihovně v Selestatu, který nás učil kaligrafii a také historii mimo jiné i Erasma Rotterdamského.

Podvečerní Good-bye party v režii francouzských učitelů a studentů ve škole byla neklamným znamením, že náš pobyt je u konce.

Francie 2022
angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout